Korekcia Bitcoinu sa predĺži
Korekcia Bitcoinu sa predĺži. Zdroj: Shutterstock.com/Varavin88

Bitcoin sa v súčasnosti nachádza v zóne formovania dlhodobého dna už 3 mesiace, čo je v porovnaní s minulými cyklami pomerne krátka doba. Zdá sa, že korekcia bude trvať dlhšie ako sme si mysleli, čo potvrdzuje aj zaujímavá onchain metrika spoločnosti Glassnode.

Hlavné digitálne aktívum sa obchoduje už 3 mesiace medzi realizovanou a vyváženou cenou. Tieto modely sú vhodné na priblíženie rozsahu formácie dlhodobého dna ceny BTC. Realizovaná cena je založená na myšlienke realizovanej kapitalizácie. Jednoducho povedané, realizovaná cena predstavuje základ nákladov priemerného držiteľa Bitcoinu. Pod základom nákladov si predstavujeme nákupnú cenu. Kedykoľvek sa trhová (súčasná) cena obchoduje pod realizovanou cenou, znamená to, že trh ako celok je v strate.

Vyvážená cena sa vypočíta tak, že sa vezme rozdiel medzi realizovanou a transferovou cenou. Transferová cena je založená na cene, za ktorú investori predávali svoje mince a je považovaná za presný opak realizovanej ceny. Vyvážená cena predstavuje formu modelu spravodlivej hodnoty, ktorý zachytáva rozdiel medzi tým, za akú cenu nakupoval a predával priemerný investor.

Bitcoin: model ohodnotenia
Bitcoin: model ohodnotenia. Zdroj: Glassnode

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin ešte nie je pripravený na bullrun

Keď si porovnáme vývoj ceny v intervale vyššie spomínaných úrovní, zistíme, že definujú oblasť formovania dlhodobého dna. Bitcoin sa pohybuje v tejto oblasti len 3 mesiace, pričom posledný cyklus dno formoval 5,5 mesiaca. V súčasnosti je realizovaná cena na úrovni 21 100 dolárov a vyvážená cena na 16 500 dolárov.

Glassnode poznamenáva, že súčasnému cyklu stále chýba konečná kapitulácia a Bitcoin by mal pokračovať v tomto pásme ešte niekoľko mesiacov. V čase písania článku sa cena blíži opäť k testovaniu hornej hranice tohto rozsahu, ale ak sa história bude opakovať, cena bude stiahnutá späť do pásma medzi realizovanú a vyváženú cenu.

Mohlo by ťa zaujímať: Špičkový analytik predpovedá raketový rast týmto 3 kryptomenám

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance