MATIC kryptomena
MATIC kryptomena. Zdroj: Shutterstock.com/Hangouts Vector Pro

Táto známa kryptomena od včera narástla až o 30 % a v čase písania článku je volatilita stále vysoká. Zároveň ide o jednu z najviac ziskových kryptomien za posledných 24 hodín spomedzi rebríčku top 100 kapitalizovaných mincí na stránke Coinmarketcap.com. MATIC je kryptomena, ktorú sa momentálne oplatí sledovať. Prečo rastie?

Ako vidíme na grafe nižšie, MATIC zaznamenal silný rastúci trend a v čase písania článku sa obchoduje na cenovej úrovni 1,13 dolárov. Tento trend začal 3. novembra a odvtedy cena dosiahla 30 %. Ďalšia významná rezistencia sa nachádza na zóne okolo 1,35 dolárov. MATIC je fundamentálne silná kryptomena a nedávne udalosti sú toho dôkazom.

MATIC/USD
MATIC/USD. Zdroj: TradingView

TIP: Skupina Kryptotrejder funguje už viac ako 5 rokov. Ich členstvom si prešlo už viac ako 2000 ľudí. Analýzy, dôležite udalosti, analýzy a signály. Pridaj sa do komunity.

Prečo MATIC rastie?

3. novembra došlo k najväčšiemu počtu jednodňových transakcií nad 100 000 dolárov, podľa údajov od spoločnosti Santiment. Len deň pred touto udalosťou Meta oznámila, že prinesie možnosť vytvárať a predávať NFT pre tvorcov na platforme Instagram. Sociálna sieť sa bude opierať o blockchain Polygonu, čo znamená, že bude používať sieť Polygonu na vydávanie NFT.

Ďalším dôvodom rastu MATIC je, že najväčšia americká banka JPMorgan úspešne vykonala obchod pomocou siete Polygon. Na blockchaine Polygon Layer-2 spoločnosť JPMorgan vydala 100 000 tokenizovaných singapurských dolárov (71 000 amerických dolárov) pomocou decentralizovaného finančného protokolu Aave. Ide o vôbec prvú cezhraničnú transakciu pomocou decentralizovaných financií (DeFi) na blockchaine Polygon Layer-2.

Zdá sa, že MATIC prepisuje históriu kryptomien a nedávne udalosti naznačujú, že dosiahnutie nového historického maxima nebude pre projekt problémom, a to aj napriek neustále pokračujúcej korekcii kryptomien. MATIC by určite nemal ujsť vašej pozornosti.

Mohlo by ťa zaujímať: Táto kryptomena z TOP 20 dosiahla za tri mesiace rast viac ako 190 %

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance