Konečne sme sa dočkali. Kľúčový súdny spor sa skončil v prospech kryptomien

Kategorie: Inštitúcie, Novinky
Spoločnosť Grayscale vyhrala súd o prešetrenie spotového ETF
Spoločnosť Grayscale vyhrala súd o prešetrenie spotového ETF. Zdroj: shutterstock.com/Mark Youso/K.unshu

Spoločnosť Grayscale vyhrala súdny spor, v ktorom obhajovala, že Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) musí preskúmať žiadosť o konverziu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) na spotové ETF. Podľa správy Finbold federálny súd rozhodol priaznivo na základe petície spoločnosti. Bitcoin na túto správu zareagoval pozitívne a dosiahol zisk 8 % len pár minút po vynesení rozsudku.

Ďalším krokom je vydanie ďalšieho príkazu s lehotou 45 dní zo strany Grayscale. To však ešte nezaručuje, že žiadosť o bitcoinové spotové ETF sa schváli. Bezpodmienečne je však k tomu spoločnosť omnoho bližšie. Rozsudok tohto súdneho sporu je pre kryptomeny obzvlášť dôležitý, pretože jasne ukazuje, že SEC zaobchádza odlišne s podobnými produktmi.

GBTC výlučne investuje do bitcoinu, čo investorom umožňuje získať expozíciu BTC vo forme cenného papiera a zároveň sa vyhnúť problémom s priamym nákupom a úschovou mincí. Oprávnené akcie sú kótované na OTCQX®, najväčšom trhovisku prevádzkovanom skupinou OTC Martkets Group.

Rozsudok súdu

Rozsudok súdu. Zdroj: Dokument

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Zlikvidovaných 30 miliónov dolárov len za 30 minút

Na základe údajov od Coinglass tento pozitívny fundament spôsobil likvidáciu shortov v hodnote 30 miliónov dolárov. Udialo sa tak iba počas 30 minút, čo predstavuje stratu tých, ktorí stavili na pád ceny až 1 milión dolárov za minútu. Bitcoin totiž narástol až o 8,40 % len počas niekoľkých hodín.

Zhodnotenie bitcoinu jasne podporili zvýšené transakčné objemy. Nárast však nespôsobil dostatočné obrátenie trendu a bitcoin sa stále nachádza v korekčnej štruktúre. Kľúčový support sa v súčasnosti nachádza na hladine 26 000 dolárov a v prípade, že zlyhá, môžeme byť svedkami niekoľko tisícového pádu.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Žiadostí o spotové bitcoinové ETF stále pribúda

O bitcoinové spotové ETF požiadal aj najväčší správca aktív na svete, BlackRock. Je to najväčšia spoločnosť aká kedy žiadala o spotové bitcoinové ETF. Pripojili sa k nej aj ďalšie ako napríklad Fidelity, Invesco (IVZ) alebo WisdomTree. Jedným z argumentov spoločností pri podávaní žiadosti je, že spotové ETF ochráni množstvo investorov pred insolvenciou správcov a centralizovaných búrz.

Schválenie spotového ETF znamená, že sa bitcoinový trh otvorí širokej verejnosti. Ľudia nebudú musieť disponovať znalosťami o trhu s kryptomenami a navyše to podporí dôveru ľudí, ktorí budú investovať cez známe spoločnosti.

Mohlo by ťa zaujímať: Zlato po prvom ETF narástlo o 350 %. Čaká to isté aj bitcoin?