Kde nájde Bitcoin dno?
Kde nájde Bitcoin dno? Zdroj: Shutterstock.com/MNami

Kryptomenový trh je uprostred masívneho poklesu, keď Bitcoin 8. a 9. novembra klesol o približne 23 %. Výnimkou neboli ani altcoiny, ktoré utrpeli rovnaké straty, keďže dominancia BTC sa viac-menej počas tohto pádu významne nepohla. Otázkou zostáva, kde by mohol Bitcoin vytvoriť konečné dno.

Samozrejme, s istotou nemôže nikto určiť, kde a kedy presne Bitcoin sformuje dno. Ak sa ale pozrieme na správanie obchodníkov v minulosti na podobných cenových úrovniach, tak zistíme, na akých cenách sa vyrovnával dopyt s ponukou. Indikátor VPVR (modro-žltý ukazovateľ napravo) určuje, aké transakčné objemy vznikli na jednotlivých cenách z hľadiska viditeľnej časti grafu.

Bitcoin: spotová cena
Bitcoin: spotová cena. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kde skončí Bitcoin svoju korekciu?

Ako vidíme na grafe vyššie, práve hladina 19 000 dolárov bola kľúčová zóna supportu, ktorá nakoniec zlyhala. Napriek tomu ju cena rešpektovala až 5 mesiacov. Preto ak uvažujeme nad podobnými zónami, zistíme, že najbližšie sa nachádzajú na cene 15 400, 13 600 a 12 000 dolárov. Ide o zóny, kde nastane pravdepodobne zastavenie korekcie na istý čas. To, že sú tu supporty ale neznamená, že s istotou Bitcoin sformuje dno práve na nich. Hovoria ale o zónach, kde sa volatilita na istý čas vyrovná.

Hladiny 15 400 a 13 600 dolárov sú navyše menej významné ako zóna od 12 000 dolárov, keďže na nich prebehol oveľa menší objem transakcií. Zóna od 12 000 dolárov je ale historicky najsilnejšiu oblasťou, na ktorej Bitcoin takmer s istotou bude ukončovať korekciu.

Ďalším indikátorom blížiaceho sa lokálneho minima je RSI (fialová oblasť pod grafom). RSI sa nachádza v podobnej fáze prepredanosti ako v minulých troch prípadoch vyznačených žltou vertikálnou čiarou. Vo všetkých prípadoch išlo o dlhodobé dno, ktoré nebolo istý čas prekonané. Indikátor nám nehovorí, či dané minimum znamená koniec korekcie, ale hovorí nám o tom, že na určitú dobu bude toto minimum rešpektované a významné. Preto je možné, že čoskoro sa cena BTC odrazí od lokálneho minima, ktoré pravdepodobne nebude to posledné.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 3 kryptomeny na nákup počas recesie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance