TOP 4 kryptomeny.
TOP 4 kryptomeny. Zdroj: Shutterstock.com/Adisak Riwkratok

Na trhu s kryptomenami sme svedkami pokračovania korekcie a už je jasné, že dno nebolo zatiaľ dosiahnuté. Navyše existujú obavy, že v najbližších mesiacoch nastane recesia. Investori sa preto pýtajú ako ochrániť svoje peniaze. Jednou z možností sú kryptomeny, ktoré ponúkajú stabilné výnosy v dlhodobom horizonte. Toto je zoznam tých najlepších, ktoré by vás mohli ochrániť pred recesiou alebo aspoň minimalizovať straty.

Ethereum (ETH)

Ethereum má obrovské využitie, čoho dôkazom je aj vzostup metaverza, NFT a DeFi. Všetky tieto sektory prispievajú k zvyšovaniu hodnoty ethereového blockchainu. Sieť hostí už viac ako 3 000 dApps, čo znamená, že Ethereum je dlhodobou investičnou príležitosťou s vysokým počtom prípadov využitia. Je to jedna z najlepších volieb, kam investovať peniaze na kryptomenovom trhu bez ohľadu na to, či prebieha recesia.

Cena navyše môže rásť aj vďaka nedávnej aktualizácii The Merge, ktorá ovplyvňuje škálovateľnosť, efektívnosť a udržateľnosť siete. Odborníci tvrdia, že cena ETH do 5 rokov môže dosiahnuť hodnotu 16 400 dolárov.

Bitcoin (BTC)

V zozname určite nesmie chýbať najväčšia kryptomena na svete. Cena konsolidovala počas celého roku 2022 a stiahla so sebou aj celý altcoinový trh. Rastúca hodnota a globálna popularita BTC bola poháňaná masovým prijatím zo strany maloobchodu a inštitúcií na celom svet. V septembri 2021 sa stal zákonným platidlom v Salvádore, pričom sa postupne pridávajú krajiny, ktoré chcú nasledovať tento krok.

Odborníci tvrdia, že cena BTC by sa v prvom polroku 2023 mohla vyšplhať na 35 000 dolárov a do konca roku 2023 až na 64 150 dolárov. Väčšina sa zhoduje dokonca v predpovedi, že Bitcoin prekoná neskôr aj hranicu 100 000 dolárov.

Graf: BTC/USD. 1T
Graf: BTC/USD. 1T. Zdroj: Tradingview

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Avalanche (AVAX)

Avalanche je najrýchlejšia platforma inteligentných zmlúv, ktorá uprednostňuje rýchlosť transakcií, škálovateľnosť, cenovú dostupnosť a šetrnosť k životnému prostrediu. Cieľom projektu je vyvinúť škálovateľný a flexibilný blockchain, ktorý zachová bezpečnú decentralizáciu.

Token AVAX sa pýši predovšetkým ekosystémom decentralizovaných aplikácií a spoluprácami s veľkými menami. Odborníci predpokladajú, že cena AVAX sa vyšplhá až na 284 dolárov do roku 2025.

Súčasný klesajúci trend vyžaduje istú dávku trpezlivosti zo strany investorov. Tieto kryptomeny ale ponúkajú dobrú príležitosť ako prežiť blížiacu sa recesiu.

Mohlo by ťa zaujímať: Aký typ investora si? Tieto otázky ti pomôžu v odpovedi

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance