Každý druhý majiteľ BItcoinu je v strate.
Každý druhý majiteľ BItcoinu je v strate. Zdroj: Shutterstock.com/Nattakorn_Maneerat

V súčasnosti je stále viac držiteľov Bitcoinu v strate, zatiaľ čo kryptomenový trh nezaznamenal oživenie dopytu ani aktivity v sieti. Výsledkom je neustále pretrvávajúca korekčná štruktúra, ktorá sprevádza kryptomenových nadšencov po celý rok 2022. Zdá sa, že posledný kvartál sa pre Bitcoin nebude niesť v inom duchu.

Na grafe nižšie vidíme, že percento ponuky bitcoinov v zisku klesá na extrémne hodnoty. Každý druhý majiteľ je v súčasnosti stratový, čo by ale na druhej strane mohlo znamenať blížiace sa dno. Bitcoin vždy v minulosti formoval dlhodobé dno korekcie práve v časoch vysokého podielu strát na trhu.

Bitcoin: Ponuka v profite
Bitcoin: Ponuka v profite. Zdroj: Glassnode

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin formuje dno

Ak si porovnáme súčasné straty držiteľov Bitcoinu, zistíme, že ešte nedosiahli úrovne z minulých miním. Napríklad počas marca 2020 vznikla situácia, keď bolo v zisku iba 47 % držiteľov. V roku 2014 to bolo dokonca 40 % a v roku 2018 len 41 %. Preto by sme mohli vyvodiť záver, že ziskovosť držiteľov by mohla zaznamenať ešte jeden finálny pád. Ten by bol odpoveďou na konečnú fázu korekcie spotovej ceny hlavnej kryptomeny.

Platí, že čím je vyššie percento strát, tým bližšie sme ku dnu. To znamená, že ak sme naozaj blízko dlhodobého dna, v budúcnosti budú títo držitelia v zisku a trend sa obráti. Formovanie dna ale pravdepodobne potrvá ešte niekoľko mesiacov a stále existuje vysoká šanca, že spotová cena klesne na nové minimum.

Medzitým mnoho indikátorov varuje pred vysokou volatilitou. Tá v súčasnosti dosahuje menej ako 25 bodov, čo je pod indexom Dow Jones, ako sme vás informovali. Bitcoin sa navyše nachádza v úzkom pásme dlhodobej rezistencie platnej od historického maxima a supportu, ktorý platí počas bočnej štruktúry od dosiahnutia 17 600 dolárov. Najbližšie obdobie preto bude zlomové.

Mohlo by ťa zaujímať: Ako zlyhávajú tradičné banky? Bitcoin je alternatíva

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance