Ethereum vs. Bitcoin
Ethereum vs. Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/leksiv

Spoluzakladateľ druhej najväčšej kryptomenovej siete očakáva, že sa v krátkom časovom horizonte dočkáme veľkých zmien. Ethereum môže podľa jeho slov predbehnúť Bitcoin.

Ethereum vs. Bitcoin

Anthony Di Lorio stál pri zrode aktuálne druhej najväčšej blockchainovej siete. V najnovšom rozhovore pre Kitco News uviedol, že budeme svedkami, ako Ethereum predbehne Bitcoin na čele rebríčka kryptomien podľa celkovej trhovej kapitalizácie. Podľa jeho slov to bude výsledkom zdravého a stabilného rastu.

Existuje veľká šanca, že ak bude Ethereum pokračovať v aktuálnom nasadení, môže dôjsť k veľkému preklopeniu,“ povedal Anthony.

Anthony o tomto procese hovoril už v rokoch 2016 až 2019. Práve toto obdobie považuje za dôležité. V roku 2016 po období korekcie dosiahlo Ethereum nárast o viac ako 2 000 %. Potom však prišiel obrovský hackerský útok, ktorého vyústením bol známy hard-fork a vznik projektu Ethereum Classic. Podľa slov Anthonyho bol toto jeden z najvýznamnejších momentov v histórii siete, ktorý celý projekt upevnil.

Ethereum som vždy vnímal ako veľmi stabilný, bezpečný projekt s vysokou úrovňou ochrany,“ uviedol Anthony.

Prečítaj si tiež: „To najhoršie nás ešte len čaká. Pripravte sa na brutálny prepad trhu s nehnuteľnosťami,“ varuje laureát Nobelovej ceny Paul Krugman

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Odborníci, komunita aj predstavitelia siete prikladajú nedávnemu prechodu na nový konsenzus obrovskú dôležitosť, ktorá môže preklopiť váhy v súboji s Bitcoinom na stranu Etherea. ETH je podľa Anthonyho predurčené, aby časom predbehlo BTC, a to aj vďaka využívaniu inteligentných kontraktov.

K 1. januáru 2021 sa dominancia Bitcoinu pohybovala na úrovni 71 % a Ethereum predstavovalo iba 10,66 %. V čase písania tohto článku je však situácia dramaticky iná. Cena BTC sa pohybuje na hranici 19 096 dolárov s dominanciou 39,8 %. ETH sa obchoduje s cenovkou 1 287 dolárov a dominanciou 17 %.

Ak by sa cena BTC udržala na aktuálnej úrovni, k preklopeniu by prišlo v tom prípade, ak by Ethereum dosiahlo cenu 3 040 dolárov.

Čítaj ďalej: Graf na dnes: Bitcoin klesol a opäť rastie. S akými scenármi možno rátať v najbližšej dobe?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance