Akciový trh je volatilnejší ako Bitcoin
Akciový trh je volatilnejší ako Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/phanurak rubpol

Známy index akciového trhu je podľa najnovších informácií oficiálne volatilnejší ako Bitcoin. Korelácia sa tak začína oslabovať.

Akciový trh je volatilnejší ako Bitcoin

Väčšina trhov bojuje s negatívnym stavom globálnej ekonomiky. Inak tomu nie je ani v prípade akcií, ktoré ešte donedávna vykazovali silnú koreláciu s Bitcoinom. Volatilita najznámejšej kryptomeny sa však začína spomaľovať.

Volatilitu akciového trhu sleduje jeden z najznámejších indexov Dow Jones, do ktorého spadá 30 najväčších akcií na trhu. Graf tohto indexu bol 7. októbra volatilnejší ako Bitcoin.

Volatilita indexu Dow Jones
Volatilita indexu Dow Jones

To, čo v minulosti predpovedala veľká časť analytikov, sa tak pomaly stáva realitou. Zvyšujúce sa globálne prijatie Bitcoinu môže priniesť menšiu volatilitu. Najväčšia kryptomena sa tak bude v podstate obchodovať ako štandardné aktíva.

Prečítaj si tiež: Bitcoin sa blíži k celoročnému klesajúcemu trendu. Ako uzavrie rok 2022?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Pokles volatility však môžeme pripisovať aj súčasnej cenovej hladine. Bitcoin je približne 70 % pod svojím historickým maximom. Problémom je teda nestabilita. Analytici považujú súčasnú hladinu za cenové dno, ale nikto nevie s presvedčením povedať, aký bude vývoj v budúcnosti. Za poklesom volatility môže byť aj rastúci americký dolár, ktorý spôsobil pokles konkurenčných mien.

BTC/USD
BTC/USD 30m TF. Zdroj: TradingView

V čase písania tohto článku sa BTC obchodoval na úrovni 19 454 dolárov. Za posledných 24 hodín sa tak jeho hodnota výrazne nezmenila.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance