Kambodža vydá vlastnú kryptomenu Entapay.
Kambodža vydá vlastnú kryptomenu Entapay. Zdroj: shutterstock.com/MaximStudio

Kambodža, inšpirovaná venezuelským Petrom, sa rozhodla, že vydá vlastnú kryptomenu Entapay. K očakávanému oznámeniu by mohlo dôjsť už zajtra.

Kryptomena s potenciálom nahradiť VISA

7. marca sa v hlavnom meste  Kambodže Phnom Penh uskutoční Association of Southeast Asian Nations (ASEAN) 2018 BlockChain summit. Práve na tomto summite sa očakáva oznámenie o vydaní novej štátnej kryptomeny s názvom Entapay. Podľa organizátorov má tento projekt potenciál nahradiť platobné giaganty, ako je napríklad VISA. Očakáva sa, že Entapay prepojí kryptomeny s reálnym svetom a časom sa dokonca stane hlavným platobným systémom nie len v Kambodži.

Petro ako inšpirácia

Projekt Entapay je porovnávaný s venezuelským Petrom, ktorý pomáha Venezuele vyhnúť sa sankciám západného sveta. Zároveň poskytuje nový kanál hospodárskeho rozvoja pre krajinu, ktorá trpí obrovskou infláciou. Otázky týkajúce sa motívov vlády a schopnosti zabezpečiť financovanie pri vydávaní Petro, ostro kontrastovali s tichým potleskom krajín, ktoré chcú využiť rozmach technológie blockchain. Kambodža je jednou z nich a týmto spôsobom by si taktiež chcela uchmatnúť “kúsok z koláča”.

Záver

V budúcnosti sa očakáva rozmach národných kryptomien. Svoje kryptomeny plánujú v blízkej budúcnosti vydať Turecko, či Irán. Minulý týždeň oznámili spustenie projektu vlastnej kryptomeny Marshallove ostrovy, ktoré dokonca chystajú ICO. Jeho oficiálny názov je Sovereign (SOV) a po spustení bude cirkulovať v obehu spolu s americkým dolárom, ktorý je v tejto maličkej ostrovnej krajine oficiálnym platidlom.

Pokiaľ nechcete prísť o ďalšie novinky v tejto oblasti, zapnite si notifikácie zvončekom vľavo dole, alebo nás môžete sledovať na Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri

Zdroj:
cointelegraph.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance