Kde vytvorí Bitcoin dno?
Kde vytvorí Bitcoin dno? Zdroj: Shutterstock.com/leksiv

Bitcoin zatiaľ dosiahol korekciu 77 % od svojho historického maxima, čo sa na prvý pohľad môže zdať ako katastrofálny scenár. Opak je ale pravdou, keďže ide o zatiaľ najmenšiu korekciu spomedzi všetkých bearish trhov z minulosti. Bez ohľadu na to sa rok 2022 zapíše do histórie ako jeden z najhorších rokov pre kryptomeny.

Známa osobnosť na sociálnych sieťach CryptoBullet sa stále drží svojej metriky ešte zo začiatku roka. Metrika CVDD (Cumulative Value Days Destroyed) počíta, koľko dní sa mince akumulovali, kým sa presunuli do novej peňaženky.

CVDD Bitcoin
CVDD Bitcoin: Zdroj: CryptoBullet/Twitter

Ako vidíme na grafe vyššie, Podľa CryptoBulleta je najvhodnejšou zónou na kúpu práve oblasť tesne pod 16 000 dolármi. Analytik zároveň vysvetľuje, že negatívne fundamentálne správy by mohli cenu BTC stiahnuť aj pod metriku, ale len krátkodobo.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin stále nepotvrdil dno

Spoluzakladateľ Decentrader Filbfilb nedávno povedal, že Bitcoin by mohol v novom roku dosiahnuť 10 000 dolárov v prípade zhoršenia makroekonomických podmienok. Vyzdvihol predovšetkým supporty na hladinách 14 000, 12 000 a 6 000 dolárov, pričom hodnotu 6 000 dolárov považuje za nepravdepodobnú.

Naopak, hladina 14 000 dolárov je predmetom záujmu mnohých obchodníkov. V júni 2019 táto oblasť predstavovala rezistenciu, kde sa ukončil rastúci trend a Bitcoin vytvoril dlhodobé maximum. Z hľadiska transakčných objemov je najzaujímavejšou oblasťou 12 000 dolárov a nižšie. Je dosť pravdepodobné, že Bitcoin sformuje konečné dno práve v zóne od 10 000 do 12 000 dolárov, keďže z historického hľadiska ide o technicky najsilnejšiu zónu podpory.

Bitcoin sa v minulosti obchodoval na súčasných cenových úrovniach len málokedy a trhová cena čelí zóne bez supportu. Presnú hodnotu, kde vytvorí Bitcoin minimum nevie nikto, no údaje naznačujú, že ku ukončeniu korekcie by mohlo dôjsť v prvej polovici v roku 2023, po ktorej by mala nasledovať fáza akumulácie.

Mohlo by ťa zaujímať: Sú na tom kryptomeny skutočne tak zle? Situáciu okomentoval populárny analytik Will Clemente