Litecoin formuje signál pre rast
Litecoin formuje signál pre rast. Zdroj: Shutterstock.com/KarbonatErol

Litecoin patrí aktuálne k najvýkonnejším kryptomenovým projektom. Legendárny obchodník Peter Brandt vidí v prípade tokenu LTC potenciál pre pokračovanie rastu. Poukazuje na známu formáciu.

Litecoin v rastúcom trende

Peter Brandt v prípade LTC okomentoval jeho pozíciu v páre s druhým najsilnejším tokenom ETH. Počas novembra dokázal LTC v tomto páre vzrásť o viac ako 100 %. Zdá sa však, že by tento rast mohol naďalej pokračovať. Na grafe sa totiž vytvorilo dvojité dno. Táto formácia je typickým znakom zmeny trendu z predchádzajúceho poklesu.

November bol pre LTC výborným mesiacom. Token dokázal navýšiť svoju cenu o viac ako 40 %. Podľa analýzy spoločnosti Santiment je cenový nárast spôsobený najmä výrazným rastom počtu peňaženiek, ktoré držia viac ako 1 000 LTC. V čase písania tohto článku sa LTC pohyboval na úrovni 71,71 dolára. Za posledných 7 dní dokázal získať profit ďalších 30 %.

Prečítaj si tiež: POZOR: peňaženka MetaMask údajne zbiera IP adresy používateľov! Je to pravda?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Podľa informácií Litecoin Foundation môžeme v najbližších 250 dňoch očakávať udalosť známu pod názvom „halving“. Litecoin má podobne ako Bitcoin obmedzenú zásobu, a to 84 miliónov tokenov. Odmeny, ktoré získavajú ťažiari pri ťažbe LTC, sa tak opäť znížia na polovicu.

V súčasnosti je výška odmien stanovená na 12,5 LTC. Po nadchádzajúcom halvingu bude táto odmena už len polovičná, 6,25 LTC. Ťažba by sa mala zastaviť až v roku 2124. Sieť sa však môže pochváliť naozaj obdivuhodnými dlhodobými výsledkami.

Dokázali sme spracovať viac ako 135 000 000 transakcií, v rámci 11 rokov nepretržitej, necenzurovateľnej a bezchybnej prevádzkyschopnosti,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení siete.

Ako vnímate vy projekt Litecoin? O svoj názor sa môžete podeliť v komentári nižšie.