Bitcoin klesne a následne vystrelí
Bitcoin klesne a následne vystrelí. Zdroj: Shutterstock.com/tashechka

Analytik Benjamin Cowen očakáva v prípade BTC posledný pokles, ktorý by následne vytvoril finálne dno a podmienky pre dlhodobý rast. Na svojom profile uviedol, že situácia sa náramne podobá roku 2018, keď Bitcoin vytváral sériu vyšších miním pred prudkým pádom na dno.

Rok 2022 zatiaľ nikomu veľmi neprospel a nie je jasné definované, či sa nachádzame na dne, alebo Bitcoin klesne ešte viac. V takejto dlhodobej korekcii má trh tendenciu ísť ešte nižšie,“ uviedol Cowen.

Na základe historických údajov analytik očakáva, že rozhodujúca kapitulácia nastane približne 25. až 27. decembra. Bitcoin by mal v tomto prípade vytvoriť nové dno a podmienky pre rast v roku 2023.

Prečítaj si tiež: Kult osobnosti sa skončil! Známe osobnosti už nedokážu ovplyvňovať trh s kryptomenami

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Samozrejme, nemôžem s istotou povedať, či sa to bude odohrávať presne takým istým spôsobom, ako som uviedol. Tento medvedí trh trvá už viac ako rok a z historického hľadiska trvajú tieto korekcie približne rok. Ten v roku 2014 trval 14 mesiacov a ten v roku 2018 trval približne 12 mesiacov, takže v tomto kontexte by ste mohli tvrdiť, že sme v rámci časového okna, keď zvyčajne dochádza k obratu,“ dodal Cowen.

Tento názor je v súlade s očakávaniami aj ďalší analytikov, ktorí očakávajú tiež posledný prepad Bitcoinu na cenovú hladinu od 12- do 10-tisíc dolárov.