Uniknuté informácie SEC: Bitcoin ETF bude schválené, hovorí komisár Jackson 

BITmarkets BITmarkets

Všetkými očakávaný (a niektorými už aj nenávidený) burzový fond Bitcoinu, alebo ETF, pravdepodobne dostane zelenú od hlavnej regulačnej agentúry pre cenné papiere USA – SEC. Informácie najnovšie unikli z nadchádzajúceho rozhovoru, ktorý sa má objaviť v oficiálnom žurnále kongresu, a objavili sa na Twitteri už 5. februára. 

Demokrat a člen agentúry SEC Robert J. Jackson prehlásil, že aj napriek striktnému odmietnutiu, ktoré bolo pre SEC ohľadom ETF Bitcoin typické, sa tento postoj radikálne zmení.  

„Takže, myslím si, že niekto nakoniec vyhovie štandardom, ktoré sme pre ETF nastavili? Dúfam, že áno, a tiež si myslím, že áno,”

hovorí Jackson v publikácii, ktorá predčasne unikla na internet a následne aj na Twitter.  

Behom minulého roka sa návrhov na ETF agentúre SEC dostalo hneď niekoľko, všetky však boli, nanešťastie pre niektorých vlastníkov Bitcoinu, odmietnuté. 

Jeden z potenciálnych operátorov, VanEck, sa s agentúrou dlho bavil na tému hlavných obáv ohľadom možných ETF produktov. Minulý mesiac bol navyše návrh VanEck odmietnutý kvôli zásahu vlády USA, aby sa iba o týždeň na to objavil znovu v rade.

Prístup k Bitcoinu sa mení

Počas diskusie ohľadom minulých návrhov sa Jackson venoval napríklad aj známemu ETF návrhu bratov Tylera a Camerona Winklevossovcov, ktorý prebehol už v marci roku 2017. Z jeho tónu šlo v porovnaní s rokom 2017 jednoznačne cítiť zmenu v prístupe.

Znateľnou zmenou oproti minulým odmietnutiam ETF je tiež zníženie volatilných reakcií trhu. Vyzerá to tak, že trh si už na neustále opakované “NIE” zo strany SEC zvykol, a tak už na odmietnutie takmer nereaguje.

K odmietaniu ETF sa vyjadrila aj dnes už známa “krypto mama”, ďalšia z komisárok SEC, Hester M. Pierce, ktorá považuje odmietavý postoj agentúry za zásadne chybný.

Ďalšie zo zdrojov nepovažujú za otázku očakávaného ETF “či vôbec”, ale skôr “kedy”. Tento postoj zaujal aj známy kryptomenový guru Andreas Antonopoulos. Iní, na druhú stranu, zostávajú stále skeptickí.

Záver

A čo vy, naši čitatelia? Aký je váš názor na nadchádzajúce ETF? Ide naozaj o tak dôležitý krok vo vývoji Bicoinu, alebo sa “kráľovská kryptomena” zaobíde aj bez neho? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch!

Tak či onak, o budúcom vývoji vás budeme informovať hneď, ako sa dozvieme viac informácií. Zostaňte v obraze a nezabudnite sa pripojiť na náš Facebook, Twitter alebo Instagram.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip.

Zdroj:
Cointelegraph

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.