Banka JPMorgan čoskoro vytvorí vlastnú kryptomenu! – „Spôsobov využitia je nekonečne veľa”

BITmarkets BITmarkets

Banka JPMorgan je v krypto-svete známa už roky. Jej šéf Jamie Dimon v roku 2017 otvorene označoval Bitcoin za podvod. Zdá sa však, že niektorými vlastnosťami kryptomien nepohrdne. JPMorgan totiž čoskoro spustí svoju vlastnú kryptomenu!

Táto správa je prekvapením pre mnohých ľudí. Predsa len, naposledy sa o „bankových kryptomenách” hovorilo pred rokom a pol a veľa ľudí prišlo k názoru, že tadiaľto cesta nevedie. Problém vidia hlavne v slabej efektivite blockchainov a svoje nádeje vkladajú do rôznych fintech startupov.

JPMorgan coin urýchli finančné transakcie

V prvej fáze sa JPM coin bude používať na zrýchlenie transakcií. Všetko čo trvá deň a viac sa bude po novom vyrovnávať pomocou kryptomeny. Na úplnom začiatku sa tento systém otestuje iba v troch sférach, v budúcnosti však bude nasadený úplne všade. A financiami to rozhodne nekončí!

Ďalšie využitie JPM coinu

Banka JPMorgan sa zo začiatku síce bude sústreďovať hlavne na medzinárodné platby, no pre svoj coin nájde aj ďalšie využitie. Vedúci pracovník projektu – Umar Farooq – sa vyjadril nasledovne:

„Všetko, čo existuje na svete, možno presunúť na blockchain. Možností využitia je popravde nekonečne veľa. Inštitúcie môžu používať decentralizované databázy prakticky na všetko.”

Predstavte si, že všetky úrady, katastre a celá štátna sféra by sa presunula na blockchain. Ak by ste si chceli vytvoriť firmu, mohli by ste tak spraviť pohodlne cez internet. Niekoľkými klikmi by ste presunuli peniaze (imanie) na nový firemný účet, systém by vás automaticky zaregistroval na všetkých potrebných miestach a mohli by ste začať podnikať.

Čo čítať ďalej?

Nový zákon o autorských právach od EÚ môže zničiť slobodný internet!

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: