JP Morgan CIO: Blockchain nahradí súčasné technológie

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Lori Beer, CIO banky JP Morgan, povedala počas tlačovej konferencie v Buenos Aires, že technológia blockchainu nahradí počas niekoľkých rokov existujúce technológie. 

Blockchain v službách bánk

Beer vysvetlila, že JP Morgan využíva blockchainovú technológiu na „zjednodušenie platobného procesu a uchovávanie informácií o zákazníkoch týkajúcich sa zásad KYC (Know Your Customer)”. Dodala, že blockchain pomáha predchádzať praniu špinavých peňazí.

Využitie Blockchainu v JP Morgan

Beer tiež načrtla využitie blockchainu v banke:

„V súčasnej dobe sledujeme mnoho ciest. Vymysleli sme blockchain s otvoreným kódom založený na Ethereu. Súčasná technológia blockchainu zatiaľ ešte nevyriešila problémy s ochranou súkromia a škálovateľnosti, ktoré sme potrebovali. Sme prepojení s Hyperledger a Enterprise Ethereum Alliance. Aplikácia tejto technológie v podnikaní je pre nás dôležitejšia ako samotná technológia. Hľadáme nielen zníženie nákladov, ale taktiež príležitosti na vývoj nových produktov.”

Blockchain áno, kryptomeny nie

Beer taktiež hovorila o postoji JP Morgan k nákupu kryptomien. Oznámila, že banka podporuje iba to, čo je regulované, a má odborníkov, ktorí „vyhodnocujú, čo sa deje” s virtuálnymi menami. Pri otázke na inštitucionálne postavenie týkajúce sa počiatočných ponúk mincí (ICO) Beer odmietla komentár.

Ako sme už skôr písali, generálny riaditeľ JP Morgan, Chase Jamie Dimon je taktiež optimistický ohľadom blockchainu.

„JP Morgan testuje blockchain a bude ho používať na množstvo vecí”,

povedal Dimon nedávno.

Písali sme tiež: Ktorá banka začne obchodovať s kryptomenami ako prvá?

Patent na využitie blockchainu

Už tento rok v máji JP Morgan Chase podala patent na sieť platieb peer-to-peer podporovanú blockchainom, ktorá by mohla byť použitá na medzibankové vysporiadanie a medzibankové dohody. Patentová prihláška navrhuje použitie distribuovanej knihy na spracovanie platieb v reálnom čase bez toho, aby sa muselo spoliehať na dôveryhodnú tretiu stranu.

Záver

Veľké banky už pochopili význam blockchainu a možné prínosy tejto technológie pre ich biznis a podarilo sa im prispôsobiť si túto technológiu tak, aby slúžila ich záujmom a cieľom. Zároveň sa stále netvária veľmi nadšene na pridanie kryptomien do svojho spektra. Rysuje sa tak scenár, kedy blockchainová technológia bude plne akceptovaná aj veľkými hráčmi, ale kryptomenám to príliš nepomôže, pretože budú stále na okraji záujmu. Čo si myslíte vy, začnú banky ponúkať kryptomeny vo väčšom rozsahu?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český kryptomagazín napísala Denisa F. 

Zdroj: Cointelegraph.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.