Skvelá správa pre Bitcoin! Joe Biden avizoval fiškálny stimul za 2 bilióny dolárov

2

Joe Biden včera predniesol proklamáciu, v ktorej avizoval stimulačný balíček v rámci jeho programu, ktorý počíta s čiastkou v rozmedzí 1,5 – 2 biliónov dolárov. V tomto sa zdroje dosť líšia, pretože nie je asi vôbec jasné, aká absolútna suma to vo finále bude. Trhy v každom prípade na vyhlásenie zareagovali, takže americký dolár s dlhopismi išli dole, zatiaľ čo ostatné aktíva (vrátane BTC) išli hore.

Negatívna korelácia je v tomto ohľade očividná, pretože keď dolár dostáva negatívne fundamentálne zásahy, začnú ho shortovať. Myslím si však, že išlo iba o niečo výnimočné, pretože s fiškálnymi stimulmi sa už dosť dlho počíta. Teda by všetko malo byť tzv. priced in.

Aktuálna situácia na 1H TF DXY

Hneď ako sa Bidenova proklamácia začala šíriť internetom, kurz dolárového indexu ihneď letel dole ako kameň. Keď som si to všimol, bolo mi jasné, že v tom visí nejaký fundament a mal som pravdu. Po pozretí na prvý ekonomický spravodajský portál, hneď na mňa vyskočilo ono vyhlásenie. Bitcoin, akcie a drahé kovy naopak, zareagovali miernym rastom.

Ale v priebehu dnešného dňa dolárový index včerajšie straty rýchlo doťahuje, čo skrátka svedčí o tom, že ten pád bola jednorazová udalosť. Musíme si uvedomiť, že odraz dolára bol hrozne dlho očakávaný a navyše už skoro dva obchodné týždne sústavne posilňuje. Interpretácia je jednoduchá, investori odchádzajú k doláru. Pokiaľ sústavný rast pretrvá, prirodzene nastane „vysatie“ trhov s akciami, krypta a drahých kovov.

Aktuálna situácia na 4H TF TLT

Na amerických štátnych dlhopisoch včera tiež došlo k pádu, čo je práve dané Bidenovom avízom. V konotácii na akcie a Bitcoin tu existuje rovnaká negatívna korelácia ako pri DXY. Ľudovo povedané, keď cena štátnych dlhopisov stúpa, rizikovejšie aktíva musia na cene klesnúť. Dlhopisový trh sa zatiaľ ešte neotvoril, ale tiež očakávam, že počas dneška dôjde k oživeniu.

Na záver

V našej malej komunite prevažuje názor, že na trhový vývoj Bitcoinu neexistujú makroekonomické fundamenty. Spomínaný názor bohužiaľ propagujú aj rôzni známi krypto guruovia, čím tento problém prehlbujú. Čo je teda dané tým, že Bitcoin je čosi revolučné vo finančnom svete.

Bitcoin je v určitých smeroch super, je to veľmi likvidné aktívum a jeho výborná deliteľnosť je tiež obrovskou výhodou. Navyše, platobný potenciál má tiež vysoký. Stačí však, aby mocipáni z FEDu zdvihli úrokové sadzby o pár percentuálnych bodov a Bitcoin pôjde na nové all time low. Bitcoin je fajn, ale je potrebné stáť nohami na zemi.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

ANALÝZA – Bitcoin zase na 40 000 USD, vydrží a pôjde ďalej?

Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Milan

Vy ste mimo on v živote nebude prezidentom

michalxxxxx

si zhuleny ?