Jedna z najväčších moslimských krajín plánuje povoliť platby v kryptomenách!

Novinky Jedna z najväčších moslimských krajín plánuje povoliť kryptoplatby pre medzinárodný obchod!
Jedna z najväčších moslimských krajín plánuje povoliť kryptoplatby pre medzinárodný obchod!,zdroj: www.shutterstock.com/Allexxandar
Catslap PC banerKvakomat mobil

Irán, jedna z najväčších moslimských krajín, sa snaží vytvoriť nové príležitosti pre dovozcov a vývozcov. Plánuje im povoliť používať platby v kryptomenách v prípade medzinárodných obchodov!

Iránska centrálna banka (CBI) a ministerstvo obchodu sa dohodli o prepojení platobnej platformy CBI s obchodným systémom, ktorý umožňuje podnikom uhrádzať platby pomocou kryptomien. Informovala o tom v pondelok tlačová agentúra Mehr.

Mohlo by ťa zaujímať: Thajsko čoskoro objasní zmätok s kryptomenami – „cryptofriendly” podmienky môžu krajine výrazne pomocť! 

Dostanú platby v kryptomenách zelenú?

Alireza Peyman-Pak, námestník iránskeho ministra priemyslu a obchodu, uviedol, že nový platobný mechanizmus by mal byť dokončený v priebehu nasledujúcich týždňov.

„Dokončujeme mechanizmus fungovania tohto systému. Tento plán by mal poskytnúť nové príležitosti pre dovozcov a vývozcov a dovoliť im používať kryptoplatby vo svojich medzinárodných obchodoch,” uviedol námestník.

Dodal, že vláda by nemala ignorovať ekonomické a obchodné príležitosti kryptopriemyslu na tie „veľké kryptomeny ako je Bitcoin“.

Samotná vláda údajne už pripravuje mechanizmus, ktorý povolí používanie kryptomien v medzinárodnom obchode. Avšak oficiálne stanovisko zákonodarcovia zatiaľ neustanovili.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Väčšina moslimských krajín je proti kryptomenám

Námestník verí, že kryptomeny by krajine a podnikateľom vedeli pomôcť a uľahčiť prácu.

„Všetci ekonomickí aktéri môžu používať tieto kryptomeny. Obchodník si vezme napríklad rupiu, americký dolár, ruský rubeľ alebo euro, ktoré môže použiť na získanie kryptomien, ako je BTC vo forme úveru, a môže postúpiť predajcovi alebo dovozcovi. Naši obchodníci ich môžu ľahko používať.”

Kryptopriemysel je však podľa mnohých spájaný s určitou mierou neistoty. Napríklad hlavná iránska blockchainová organizácia vyjadrila obavy z presadzovania regulácií kryptomien koncom roka 2021. Iránska vláda taktiež pravidelne vypínala či aktívne regulovala využitie elektrickej energie miestnym bitcoinovým ťažiarom.

V každom prípade, kryptomeny sa v moslimských krajinách zatiaľ presadiť nedokážu, keďže mnohí vysokí predstavitelia moslimských organizácií ich považujú za „nevhodné” voči ich náboženstvu a tradíciám. Avšak existujú aj prípady, kde je trend opačný, ako napríklad Spojené arabské emiráty. Podľa Bloombergu sa tam nedávno angažoval najbohatší muž vo svete kryptomien, Changpeng Zhao.

Čítaj ďalej: Bude mať Bitcoin inteligentné zmluvy? Najnovší počin blockchainu Internet Computer ukazuje, že áno.

Freedum fighters PCtxb