Irán zastavuje povolenú ťažbu kryptomien, aby ušetril energiu na zimu

Novinky Irán zakazuje ťažbu kryptomien
Irán zakazuje ťažbu kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/autor:Egorov Artem
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Iránske energetické úrady sa na zimu rozhodli zastaviť prevádzku autorizovaných centier na ťažbu kryptomien.

Mostafa Rajabi Mashhadi, predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ Iran Grid Management Company (Tavanir), oznámil, že Irán opäť uzatvára kryptoťažobné centrá, aby znížil spotrebu kvapalného paliva v elektrárňach pri klesajúcich teplotách.

Mashhadi povedal, že iránske úrady minulý mesiac podnikli kroky na zníženie spotreby energie.

Ministerstvo energetiky od minulého mesiaca zavádza opatrenia na zníženie používania kvapalných palív v elektrárňach vrátane prerušenia dodávok elektriny pre licencované kryptofarmy, vypínanie kandelábrov v menej rizikových oblastiach a prísneho dohľadu nad spotrebou,” povedal.

Exekutíva zdôraznila dôležitosť úspor energie v krajine a vyzvala občanov, aby tiež čo najviac znížili spotrebu elektriny a plynu. Podľa miestnych správ sa 70 % paliva spotrebovaného v Iráne používa na vykurovanie budov. Očakáva sa, že nové opatrenia na úsporu energie znížia spotrebu energie najmenej o 40 %.

Mohlo by ťa zaujímať – Charles Hoskinson sa vyjadril, aké sú hlavné ciele ekosystému Cardano pre rok 2022

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Nezákonná ťažba kryptomien

Zatiaľ čo iránska vláda presadzuje obmedzenia na autorizovaných prevádzkovateľov ťažby kryptomien, pracuje aj v boji proti nelegálnym ťažiarom kryptomien. Koncom novembra miestne energetické úrady oznámili, že od zavedenia priemyselných predpisov zabavili celkom 222 000 ťažobných zariadení používaných na nezákonnú ťažbu kryptomien.

Irán je jednou z najväčších svetových krajín pre ťažbu kryptomien, je tu 4,5 – 7 % celosvetového hashovacieho pomeru bitcoinov. Krajina predtým v lete dočasne zakázala ťažbu kryptomien s odkazom na historicky najvyššie obdobie dopytu po energii kvôli vysokým teplotám. Zákaz bol následne zrušený v septembri, pretože iránska rozvodná sieť sa stala stabilnejšou.

Mohlo by ťa zaujímať – V El Salvádore sa občania sťažujú na miznutie ich BTC zo štátnej kryptopeňaženky Chivo!