Irán zakazuje ťažbu kryptomien
Irán zakazuje ťažbu kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/autor:Egorov Artem

Iránske energetické úrady sa na zimu rozhodli zastaviť prevádzku autorizovaných centier na ťažbu kryptomien.

Mostafa Rajabi Mashhadi, predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ Iran Grid Management Company (Tavanir), oznámil, že Irán opäť uzatvára kryptoťažobné centrá, aby znížil spotrebu kvapalného paliva v elektrárňach pri klesajúcich teplotách.

Mashhadi povedal, že iránske úrady minulý mesiac podnikli kroky na zníženie spotreby energie.

Ministerstvo energetiky od minulého mesiaca zavádza opatrenia na zníženie používania kvapalných palív v elektrárňach vrátane prerušenia dodávok elektriny pre licencované kryptofarmy, vypínanie kandelábrov v menej rizikových oblastiach a prísneho dohľadu nad spotrebou,“ povedal.

Exekutíva zdôraznila dôležitosť úspor energie v krajine a vyzvala občanov, aby tiež čo najviac znížili spotrebu elektriny a plynu. Podľa miestnych správ sa 70 % paliva spotrebovaného v Iráne používa na vykurovanie budov. Očakáva sa, že nové opatrenia na úsporu energie znížia spotrebu energie najmenej o 40 %.

Mohlo by ťa zaujímať – Charles Hoskinson sa vyjadril, aké sú hlavné ciele ekosystému Cardano pre rok 2022

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Nezákonná ťažba kryptomien

Zatiaľ čo iránska vláda presadzuje obmedzenia na autorizovaných prevádzkovateľov ťažby kryptomien, pracuje aj v boji proti nelegálnym ťažiarom kryptomien. Koncom novembra miestne energetické úrady oznámili, že od zavedenia priemyselných predpisov zabavili celkom 222 000 ťažobných zariadení používaných na nezákonnú ťažbu kryptomien.

Irán je jednou z najväčších svetových krajín pre ťažbu kryptomien, je tu 4,5 – 7 % celosvetového hashovacieho pomeru bitcoinov. Krajina predtým v lete dočasne zakázala ťažbu kryptomien s odkazom na historicky najvyššie obdobie dopytu po energii kvôli vysokým teplotám. Zákaz bol následne zrušený v septembri, pretože iránska rozvodná sieť sa stala stabilnejšou.

Mohlo by ťa zaujímať – V El Salvádore sa občania sťažujú na miznutie ich BTC zo štátnej kryptopeňaženky Chivo!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance