Konkurencia medzi kryptomenovými burzami narastá. Niektoré naberajú na popularite, iné zas mieria do úzadia. Medzi tými menej šťastnými je aj Bitfinex, ktorý je dlhodobo známy obrovským výberom altcoinov a obchodných párov. Bohužiaľ, množstvo párov dlhodobo trpí nízkymi objemami a malou likviditou. Burza sa tak rozhodla prečistiť svoju ponuku.

Delistovanie 87 obchodných párov zasiahlo množstvo altov. Niektoré sa z burzy stratili úplne, iné prišli napríklad o obchodný pár s Ethereom alebo s menej používanými fiat menami (Euro, Britská Libra). Patrí medzi ne napríklad Bancor (BNT), Raiden Network (RDN), Ziliqa (ZIL) či Verge (XVG).

Celý zoznam nájdete v tomto odkaze.

Neúspešné altcoiny sa strácajú z trhu

Už v roku 2017 sme písali, že až šialenstvo okolo kryptomien pominie, 99% coinov postupne zanikne. Prešli tri roky a naozaj sa to deje. Neúspešné projekty strácajú podporuj najväčších búrz a pomaly upadávajú do zabudnutia. Je smutné, že často končia práve kryptomeny, okolo ktorých bol v minulosti poriadny hype.

Hlavným hubom na obchodovanie altcoinov je burza Binance, na ktorej sa odohráva viac než 50% obchodnej aktivity. Jednotlivé platformy sa v posledných dvoch rokoch predstihujú v tom, ktor=á poskytne svojim zákazníkom najlepšie služby. To Binance doviedlo k vytvoreniu Futures paltformy, kde je moźné obchodovaž s až 125x pákou.

Nemáte ešte účet na Binance, Návod ako na to nájdete tu:

Binance – návod (registrácia, vklad, exchange)

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of