Vzhľadom na aktuálnu situáciu sme sa rozhodli pokračovať v našom sledovaní trhu ak sa bude diať niečo zaujímavé, informovať vás budeme v tomto článku

Chcete dostávať upozornenia k tomuto LIVE článku?
Aktivujte si notifikácie

Bitcoin dnešný deň začal fenomenálne. Jeho cena postupne rástla. Z daily open – 6200 $ – sme sa nakoniec dostali až na 7000 $. Toto okrúhle číslo však nakoniec Bitcoinu zlomilo väz a vyššie sme už nepokračovali. 

A to bohužiaľ nie je všetko. Volatilita na trhu s kryptomenami ostala na vysokej úrovni a Bitcoin následne zmazal všetky dnešné zisky. V súčasnosti sme už v červenej zóne a dokonca sme padli pod 6000 $. Rýchlosť pádu sa začína zvyšovať, čo môžete dobre vidieť na 30m grafe

Dnes sme taktiež zaznamenali rekordné volume na burzách. Podľa stránky bitcointradevolume.com ktorá sleduje iba skutočné objemy sa dnes zobchodovali Bitociny s celkovou hodnotou 2,6 miliardy dolárov. Regulovanými trhmi s BTC Futures pritom pretieklo iba $250 miliónov, z toho Bakkt tvorí $8,5 milióna.

Pred necelými dvoma hodinami sme celý vývoj trhu naživo okomentovali v našom streame. Sledujte BitLink a nenechajte si ujsť naše VIDEO-spravodajstvo

Akciové trhy ďalej padajú

1D Dow Jones Industrial Index
1D Dow Jones Industrial Index

Zatiaľ čo kryptomeny predvádzajú naozaj zaujímavé kúsky, akciové trhy ďalej dumpujú. Zdá sa, že balíček záchrany od centrálnych bánk na investorov nezafungoval tak ako mal a Dow Jones Industrial Index behom niekoľkých hodín padol o 1000 bodov na súčasných 19150. Obchoduje sa tak za ceny z roku 2016.

Sledujte nás na facebooku a nenechajte si ujsť naše spravodajstvo (nie len) zo sveta kryptomien.


Bearish scenár – Sme v obrovskom Falling wedgi? – Nové low stále možné

[14:00] Bitcoin sa včera odrazil a predviedol celkom peknú pumpu, ktorá navyše ešte stále pokračuje, i keď v posledných dvoch hodinách cena klesla z 7000 $ na súčasných 6600$. Ak by sa náhodou stalo, že toto je high korekcie a budeme pokračovať v bear markete, Bitcoin sa pravdepodobne bude pohybovať vo formácii klesajúci klin (falling wedge).

Dno tejto formácie sa nachádza niekde v zóne 3500 – 1500 $. Ide o naozaj široké pásmo, v ktorom je niekoľko veľmi silných supportov a tieto cenové hladiny by Bitcoin mali uchrániť pred pádom na ešte nižšie hodnoty.

1W BTC/USD - Coinbase Pro
1W BTC/USD – Coinbase Pro

Bitcoin je špekulatívny asset – Kde nakoniec nájde dno?

Iba ťažko si môžeme predstaviť Bitcoin za 1000 $. Často našim čitateľom pripomíname, že kryptomeny sú špekulatívny nástroj. Ich cena je v podstate vymyslená. No majú peknú myšlienku a ide o skvelé využitie technológie decentralizovanej databázy (blockchain), takže celková kapitalizácia tohto trhu rastie. Prečo? No pretože do kryptomien prúdia peniaze od špekulantov.

Špekulant je človek, hedge-fond, miner alebo aj inštitúcia, ktorá nakupuje iba preto, lebo z toho očakáva zisk. Celá ekonomika je založená na takýchto špekuláciách. Aj fiat peniaze sú v podstate špekulácia.

Ak by Bitcoin v hypotetickej budúcnosti padol na 1000 $, nakúpili by ste ho? Asi áno, však? A spolu s vami by ho nakúpila väčšina kryptomenovej komunity, inštitúcie, hedge fondy a cena by začala veľmi, veľmi rýchlo rásť.

A pravdepodobne by sa začalo nakupovať ešte skôr. Čo tak za 2000$? Alebo 3000$? Kde môžeme realisticky očakávať dno korekcie? Možno sme ho našli už v roku 2018 (3200 $)

Kde vidíte tohtoročné dno?

View Results

Loading ... Loading ...

Sledujte nás na facebooku a nenechajte si ujsť naše spravodajstvo (nie len) zo sveta kryptomien.


Testujeme 7000 $! Ako dlho to ešte vydrží?

[12:10] Bitcoin pred niekoľkými minútami na väčšine búrz otestoval 7000 $. Teda… nie úplne. Na Coinbase, sa dostal na 6990 $ (6500 €) a to už je naozaj slušná cena. Teda… vzhľadom na fakt, že ešte včera ráno sme sa potácali na 5000 $.

5m BTC/USD - Coinbase Pro
5m BTC/USD – Coinbase Pro

Cena Bitocinu už teda prekročila dve ceny z našej ankety a čoskoro by mohla prekonať aj tú tretiu. Ak ste ešte nehlasovali, tak na čo ešte čakáte? Ako dlho toto podľa vás ešte vydrží?

Aké high podľa vás dosiahne táto korekcia?

View Results

Loading ... Loading ...

Sledujte nás na facebooku a nenechajte si ujsť naše spravodajstvo (nie len) zo sveta kryptomien.


Bitcoin za 6700 $ – Dostane sa až na 9000 $? – Je čas uzavrieť CME gapy!

[11:15] Trh s kryptomenami po prepade z minulých týždňov nechal veľa hladín neotestovaných a na grafoch vznikli dosť veľké gapy. Hlavne na burze CME, ktorá ponúka regulované BTC Futures kontrakty. Obchodovanie na tejto burze však cez víkendy nefunguje, pretože aj traderi predsa musia mať prestávku.

Cez víkend 7-8 marca 2020 sa vytvoril naozaj obrovský gap. Bitcoin vtedy v piatok večer uzavrel na 9140 $, v pondelok ráno sa však obchodoval takmer o tisícku nižšie! Graf CME BTC Futures má tendenciu tieto gapy uzatvárať, než sa posunie ďalej. Je teda dosť možné, že Bitcoin si dnes alebo skôr v najbližších dňoch vyčistí aspoň ten najväčší gap.

1D CME Bitcoin Futures
1D CME Bitcoin Futures

Stále je tu však obrovské riziko, že súčasný rast je iba bull trap. Gapy na CME majú čas. Nemali by sme však podceňovať silu špekulantov. Tí vedia s Bitcoinom narobiť skutočné divy!

Sledujte nás na facebooku a nenechajte si ujsť naše spravodajstvo (nie len) zo sveta kryptomien.


6500 $ pokorených! – Polovica prepadu je zmazaná – Ale pozor na bull trap!

[10:00] Ak ste po minulom štvrtku nezanevreli na kryptomeny, urobili ste dobre.Každému skúsenému veteránovi bolo jasné, že tak tvrdý dump môže skončiť iba dvoma spôsobmi:

  1. Ešte väčší dump a vytvorenie nového low
  2. Retracement – čiastočný návrat späť na vyššie hodnoty

Zdravý rozum nakoniec NAŠŤASTIE zvíťazil a včera KONEČNE prišiel dlho očakávaný retracement. Ako dlho očakávaný? Nuž, dočkali sme sa ho prvýkrát od 23. februára. Od toho dátumu totiž Bitcoin predvádzal iba sériu dumpov a menších konsolidácií.

1D BTC/USD - Gemini
1D BTC/USD – Gemini

Sledujte nás na facebooku a nenechajte si ujsť naše spravodajstvo (nie len) zo sveta kryptomien.

Je to iba pasca na býky?

Ale pozor! Ak ste teraz v euforickom stave a tešíte sa, ako Bitcoin vyštartuje a spraví nové high, mali by ste sa zamyslieť. Fundamenty sa totiž nezmenili a… nechcem veštiť, ale toto je pola mňa bull trap – pasca na býky. Teda pasca na ľudí, ktorí si ešte stále myslia, že ideme na nové high a udalosti posledných týždňov bolo iba také menšie zaváhanie.

Nebolo a Bitcoin má od nového high ďalej, než kedykoľvek predtým. Stále platí, že svetová ekonomika kolabuje, koronavirus sa rozmáha rýchlejšie než kedykoľvek predtým, hranice sa zatvárajú, ľudia sa boja a vyberajú peniaze z rizikových investícií!

A už prvý pohľad na graf prezradí, že Bitcoin rozhodne je riziková investícia. Takže, dajte si pozor na prílišnú radosť a euforické pocity. Ja osobne túto pumpu využívam na ukončenie svojich dlhodobých pozícií a v najbližších týždňoch očakávam pokračovanie downtrendu.

Aké high podľa vás dosiahne táto korekcia?

View Results

Loading ... Loading ...

Bitcoin podľa mnohých ľudí po štvrtkovom dumpe stratil status bezpečného prístavu. Je to však skutočne tak, Veď aj zlato predsa padá! 

Bitcoin vraj nie je bezpečný prístav? Veď aj zlato padá!

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of