Počas dnešného dňa sa nám to na trhu krásne zazelenalo. Preraziť 7 000 USD sa nám na Bitcoine ale žiaľ nepodarilo. K rastu BTC mohlo prispieť aj veľa pozitívnych správ, ktoré si v dnešnom článku zhrnieme.

Na našom YouTube kanáli BitLink práve vyšla víkendová analýza trhu. Mrknite na ňu, a ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber našich videí.

(článok pokračuje pod videom)

Bitcoin opäť nad 6 000 USD

Bitcoin sa po týždni opäť obchoduje za hodnotu vyššiu ako 6 000 USD. Zaznamenal tak od svojho dna 80 % nárast a je na tom oveľa lepšie ako akciový, či indexový trh. Vyzerá to, že v súčasnej recesii nie je jeden z tých prvých porazených a to aj napriek tomu, že minulý týždeň bolo všetko ináč. 6 000 USD je aktuálne veľmi silný support, pod ktorý by sa Bitcoin reálne nemusel dostať. Všetko ale ukáže čas.

Presun pol miliardy USD takmer zadarmo!

Burza Binance počas dnešného dňa presunula BTC v hodnote takmer pol miliardy USD. Neuveríte, koľko zaplatila za tento presun! Iba 1,5 USD. Práve nízke poplatky sú jedny z niekoľkých dôvodov, prečo využívať Bitcoin v každodennom živote. Zatiaľ čo v banke už pri vložení peňazí niekde účtujú veľké peniaze, tak v prípade BTC platíte iba za presun mincí, ktoré sa nakoniec prerozdelia aj tak späť do siete.

Možno ťa bude zaujímať: Koronavírus a akcie

Bitfinex odstraňuje takmer 100 kryptomenových párov

Bitfinex sa už dávnejšie sťažoval na nízku likviditu burzy. Teraz prišiel z oznámením, že čoskoro odstránia viac ako 87 obchodných párov. Podobné razantné kroky vzhľadom na rastúcu konkurenciu altcoinov môžu hocikedy zvážiť aj iné burzy. Niekoľkokrát boli odstránené krypotmenové páry, napríklad aj na burze Binance.

Bank of England zrušila záťažový test!

V piatok Bank of England (BoE) a Úrad pre obozretnú reguláciu (PRA) zrušili záťažový test ôsmich veľkých britských bánk a stavebných spoločností. Nový termín bude oznámený neskôr. Pre pandémiu koronavírusu začínajú už aj niektoré väčšie banky a inštitúcie mať problém a je otázne, či sa vôbec aj nejaký test bude konať. Svet sa môže počas nasledujúcich mesiacov výrazne zmeniť.

Pozrite si tiež

Nudíte sa doma? Zahrajte si BitBomb a získajte krypto!

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of