TOP 5 rád kryptomenových milionárov
TOP 5 rád kryptomenových milionárov. Zdroj: Shutterstock.com/Faces Portrait

Kryptomeny sú v korekcii počas celého roku 2022 a tento trend sa prehĺbil 8. novembra, keď Bitcoin klesol za jediný deň o 17 %. Medzitým kryptomenoví milionári maximalizujú svoje zisky vďaka inovatívnym produktom a vlastným peňaženkám. Aké sú spôsoby zhodnotenia financií uprostred prehlbujúcej sa korekcie na trhu?

1. Uniswap gemy

Uniswap je známa decentralizovaná burza fungujúca na blockchaine Etherea, ktorá ponúka používateľom DeFi možnosť zarábať transakčné poplatky prispením likvidity. Burza si účtuje 0,3 % poplatok za všetky obchody. To znamená, že poskytovatelia likvidity zarábajú pasívny príjem z týchto poplatkov, úmerne výške poskytnutej likvidity mínus ich trvalá strata.

Niekedy obchodníci hľadajú menej známe altcoiny nazývané ako gemy (drahokamy). Sú to digitálne aktíva s trhovou kapitalizáciou pod 20 miliónov dolárov s vysokým potenciálom rastu. Uniswap poskytuje ich obchodovanie skôr, ako sa dostanú na burzy a zvýši sa tak následne ich cena.

2. Protokol AAVE

AAVE je likvidný protokol zameraný na požičiavanie kryptomien. Umožňuje používateľom zarábať pasívny príjem, pričom veritelia vkladajú prostriedky do inteligentnej zmluvy o pôžičke a stanovia si vlastné úroky. Dlžníci následne vložia zábezpeku (kolaterál) do danej inteligentnej zmluvy s cieľom získať výnos, resp. požičať si inú kryptomenu v hodnote 75 % ich zábezpeky.

Ako využiť tento systém vo svoj prospech? Uložíte aktívum ako napríklad Bitcoin, ktorý má nízky výnos v DeFi z dôvodu rozsiahleho vlastníctva, na požičanie stablecoinu. Následne viete dosiahnuť vyšší výnos zo stablecoinov ich uložením do fondu likvidity decentralizovanej burzy. AAVE ponúka ročnú sadzbu 8 % za požičanie USDT. Musíme si ale dať pozor, aby vaša zábezpeka neklesla pod určitú hranicu, pretože vaša pozícia bude zlikvidovaná.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Ako kryptomenoví milionári manipulujú s trhom?

3. Výnosové hospodárenie

Na PancakeSwap obchodníci zarábajú tzv. tokeny Liquidity Provider (LP) poskytnutím likvidity do fondu. Tokeny im umožňujú staking s ročnou sadzbou medzi 2 % a 200 %. Vyplácanie prebieha v tokene CAKE, ktorý sa zbiera manuálne alebo automaticky a opätovne sa môže investovať do rovnakých fondov.

PancakeSwap staking
PancakeSwap staking. Zdroj: PancakeSwap

4. IDO

IDO je počiatočná ponuka decentralizovanej zmenárne (DEX). Decentralizovaný protokol získa financie od investorov prostredníctvom vydania tokenu. DAO Maker je platforma pre nové decentralizované autonómne organizácie, ktorá dáva DAO tokeny investorom do projektov. Následne držitelia tokenov DAO sa zúčastňujú predaja tokenov IDO. IDO poskytuje príležitosť získať tokeny za vstupnú a nízku cenu.

5. Vlastná peňaženka

Aj keď táto posledná rada nesúvisí priamo s návodom ako zbohatnúť, je natoľko dôležitá, že je potrebné ju spomenúť. Ak držíte kryptomeny na centralizovaných burzách, v podstate ste sa dobrovoľne zbavili kontroly nad svojimi kľúčmi od kryptomien. Používatelia DeFi, naopak, vo všeobecnosti túto kontrolu majú a kryptomeny ukladajú do vlastnej peňaženky. Vlastníctvo kľúčov vám zabezpečuje, že vy jediný máte k nim prístup. Medzi populárne softvérové alebo hardvérové peňaženky s vlastnou správou patrí napríklad MetaMask a LedgerNano.

Mohlo by ťa zaujímať: Aktuálne: Bitcoin opäť klesá, začala finálna kapitulácia?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance