Kryptomeny
Kryptomeny. Zdroj: Shutterstock, DUSAN ZIDAR

S prudkým rastom kryptomienBitcoinu prichádzajú aj určité obavy. Bitcoin je veľmi blízko od prelomenia historického maxima. Podarí sa mu to, alebo sa dočkáme krátkodobej korekcie? Index strachu a chamtivosti naznačuje, že áno!

Prečítaj si tiež: Analýza BTC – cena preráža 58 000 $ a rast pokračuje ešte vyššie

Bitcoin poháňa index strachu a chamtivosti

Index strachu a chamtivosti, tzv. „Fear and greed index“, vzrástol za posledné tri mesiace o 350 %. Pri takýchto hodnotách sme boli v minulosti zvyknutí na krátkodobé korekcie.

Graf pre Index strachu a chamtivosti
Graf pre Index strachu a chamtivosti. Zdroj: Alternative.me

Obdobie od júla do 13. októbra znamenalo pre tento index 366 % nárast a dosiahnutie hodnoty 70.0 je definované ako extrémny strach a hodnota 100 je opačne, extrémna chamtivosť.

Index strachu a chamtivosti
Index strachu a chamtivosti. Zdroj: Alternative.me

Nálada na trhu je aktuálne jasná – investori sa hrnú do nákupov a mnohí sa obávajú, že zmeškajú príležitosť na nákup BTC. Index dokáže v týchto situáciách slúžiť pri meraní akýchkoľvek emocionálnych reakcií a posudzovaní nálady na trhu.

Môže ťa zaujímať: A je to tu! Čína stráca prvenstvo v ťažení Bitcoinu – nahradí ju najväčší konkurent!

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Dočkáme sa korekcie?

Index je aktuálne jasne v prevahe chamtivosti. V tomto prípade je možné, že sa dočkáme krátkodobej korekcie. Akonáhle sa index priblíži k hodnote 100, očakáva sa výrazný výpredaj, ktorý logicky stiahne cenu nadol. Podobné situácie sme prežili v decembri 2017 a v januári 2019. Vždy nasledoval masívny prepad.

Index pracuje s kombináciou dát ako volatilita, sociálne média, či trendy vyhľadávania v Google. Výsledky potom vyhodnocuje do indexu, ktorý nám umožňuje nahliadnuť, aká je nálada na trhu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre