Kryptomeny
Kryptomeny. Zdroj: Shutterstock, DUSAN ZIDAR

S prudkým rastom kryptomienBitcoinu prichádzajú aj určité obavy. Bitcoin je veľmi blízko od prelomenia historického maxima. Podarí sa mu to, alebo sa dočkáme krátkodobej korekcie? Index strachu a chamtivosti naznačuje, že áno!

Prečítaj si tiež: Analýza BTC – cena preráža 58 000 $ a rast pokračuje ešte vyššie

Bitcoin poháňa index strachu a chamtivosti

Index strachu a chamtivosti, tzv. „Fear and greed index“, vzrástol za posledné tri mesiace o 350 %. Pri takýchto hodnotách sme boli v minulosti zvyknutí na krátkodobé korekcie.

Graf pre Index strachu a chamtivosti
Graf pre Index strachu a chamtivosti. Zdroj: Alternative.me

Obdobie od júla do 13. októbra znamenalo pre tento index 366 % nárast a dosiahnutie hodnoty 70.0 je definované ako extrémny strach a hodnota 100 je opačne, extrémna chamtivosť.

Index strachu a chamtivosti
Index strachu a chamtivosti. Zdroj: Alternative.me

Nálada na trhu je aktuálne jasná – investori sa hrnú do nákupov a mnohí sa obávajú, že zmeškajú príležitosť na nákup BTC. Index dokáže v týchto situáciách slúžiť pri meraní akýchkoľvek emocionálnych reakcií a posudzovaní nálady na trhu.

Môže ťa zaujímať: A je to tu! Čína stráca prvenstvo v ťažení Bitcoinu – nahradí ju najväčší konkurent!

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Dočkáme sa korekcie?

Index je aktuálne jasne v prevahe chamtivosti. V tomto prípade je možné, že sa dočkáme krátkodobej korekcie. Akonáhle sa index priblíži k hodnote 100, očakáva sa výrazný výpredaj, ktorý logicky stiahne cenu nadol. Podobné situácie sme prežili v decembri 2017 a v januári 2019. Vždy nasledoval masívny prepad.

Index pracuje s kombináciou dát ako volatilita, sociálne média, či trendy vyhľadávania v Google. Výsledky potom vyhodnocuje do indexu, ktorý nám umožňuje nahliadnuť, aká je nálada na trhu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance