Electrum pod hackerským útokom – Stiahnite si aktualizáciu

BITmarkets BITmarkets

Používate kryptomenovú peňaženku Electrum? V tom prípade by ste mali spozornieť! Podľa oficiálneho Electrum Twitteru sú servery tejto služby pod DoS útokom. Situácia sa v súčasnosti upokojila, no nie je jasné, na ako dlho. Hackeri v minulosti pomocou týchto útokov ukradli stovky Bitcoinov.

Práve preto je veľmi dôležité, aby ste si pred pripojením aktualizovali vašu Electrum peňaženku. Verzie staršie než 3.3 sú totiž veľmi zraniteľné voči DoS útoku. Aj vývojársky tím Electrum v minulosti využíval toto zraniteľné miesto a snažil sa tak donútiť používateľov, aby aktualizovali svoj softvér. Používať starú verziu plnú známych bugov nie je dobrý nápad. Bohužiaľ, nie všetci tak spravili, a následky na seba nenechali dlho čakať.

O peňaženke Electrum

Oficiálna doména tejto peňaženky je electrum.org. Nikdy sa neprihlasujte cez inú doménu a v žiadnom prípade nechoďte na túto stránku cez odkaz v e-maile. Je totiž dosť možné, že ide o phishing útok! Najlepšie pre vás bude dať si túto doménu do záložky, a keď už budete pri tom, uložte si aj Kryptomagazín, aby vám už nikdy neuniklo naše kryptomenové spravodajstvo.

Electrum je obľúbená peňaženka, v ktorej môžete uchovávať Bitcoin a jeho forky (Litecoin, Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Bitcoin Gold, dokonca aj Dogecoin). Používanie tejto peňaženky nevyžaduje stiahnutie celého Bitcoin blockchainu. Klienti sa môžu pripojiť na jeden zo stoviek decentralizovaných serverov.

Ako hackeri kradnú kryptomeny pomocou DoS?

A v tom je práve problém. Hackeri DoS útokom zaťažili najpoužívanejšie servery a ľudia sú tak nútení pripájať sa na menej známe alternatívy. Stará verzia peňaženky pritom nevie správne rozoznať spoľahlivý server od serveru vytvoreného hackermi. V najnovších verziách je táto chyba opravená.

Electrum server môže na svojom počítači rozbehnúť úplne každý. Zoznam viac-menej spoľahlivých serverov nájdete v tomto odkaze. Spoločnosť Electrum momentálne pracuje na aktualizácii zdrojového kódu pre servery, aby chybu odstránila na oboch stranách.

Bitcoin optikou 3 obchodníkov: Medvedí trh definitívne na konci?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri