Huobi a Binance
Huobi a Binance. Zdroj: Shutterstock, AlekseyIvanov

Čínsky zákaz sa pomaly začína prejavovať. Kryptomenová burza Huobi zakáže obchodovať všetkým zaregistrovaným používateľom z Číny. Reaguje aj najväčšia kryptomenová burza Binance, ktorá plánuje pozastaviť registrácie obyvateľov z Číny.

Prečítaj si tiež: Čínsky zákaz? Pre Bitcoin to nie je nič nové a ani negatívne!

Huobi a Binance reagujú na čínsky zákaz

Oznámenie burzy Huobi prišlo pár hodín po vyjadrení čínskej vlády. Do konca roka 2021 bude postupne znemožnené obchodovať všetkým registrovaným používateľom z Číny.

„Huobi Global postupne vyradí existujúce účty používateľov z Číny do 31. decembra 2021 do 24:00 a zabezpečí bezpečnosť aktív používateľov. O konkrétnych opatreniach a podrobnostiach budeme všetkých informovať prostredníctvom oficiálnych oznámení, emailov a textových správ.“

Najväčšia kryptomenová burza Binance taktiež reagovala na čínsky ban pomerne rýchlo, keď zakázala registráciu všetkých nových používateľov z Číny.

Môže ťa zaujímať: Čína spája sily regulačných orgánov, aby vážne zakročili proti kryptomenám

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Obrovský tlak na burzy

K situácii sa vyjadril aj populárny čínsky kryptomenový bloger Colin Wu, podľa ktorého čelia kryptomenové burzy v Číne obrovskému tlaku.

Každopádne burzy ako Huobi či Binance sa väčším problémom vyhli ešte v roku 2017, keď boli nútení presťahovať svoje spoločnosti do iných krajín. Čínska vláda vtedy zakázala obchodovanie s kryptomenami na domácom trhu.

Stablecoin Tether sa prepadá

Obrovský nátlak zo strany Číny pociťuje aj stablecoin USDT od spoločnosti Tether. Z pohľadu burzy Huobi sa tento stablecoin začal 25. septembra prepadať s takmer 10-percentným poklesom voči čínskemu jenu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre