Kryptomeny klesajú
Kryptomeny. Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski

Od vyjadrenia čínskej vlády o zákaze kryptomien ubehlo už pár hodín. No trh s kryptomenami stále krváca. Počas posledných hodín bolo zlikvidovaných 80 miliárd dolárov.

Môže ťa zaujímať: BTC je v Salvádore vítaný – krypto peňaženku vlastní už vyše 2 milióny občanov

Ďalší pokles trhu s kryptomenami

Za posledné hodiny sa podľa portálu CoinMarketCap trhová kapitalizácia dostala na hodnotu 1,8 bilióna dolárov. Je to spôsobené výrazným poklesom. Bitcoin sa v jednom momente dokonca ocitol pod hranicou 41 000 USD.

V čase písania tohto článku sa trh začal výrazne spamätávať, čo spôsobil silný objem nákupov, ktorý dokázal Bitcoin vystreliť až na hodnotu 43 400 USD. Otázkou však zostáva, ako sa dokážu býky vysporiadať s rezistenciami, ktoré ich čakajú cestou na 50 000 USD.

Pre dôkladnejší stav BTC si môžete pozrieť našu najnovšiu analýzu, ktorú nájdete na tomto odkaze: Analýza BTC – ako správne identifikovať obrat súčasnej korekcie?

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

BTC/BUSD
BTC/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Ako to už býva zvykom, s BTC klesali aj altcoiny. Tie počas soboty vytvorili červené more. Ethereum ako kráľ altcoinov klesol až pod hranicu 2750 USD. Jediným projektom, ktorý dokázal svoj stav držať v zelených číslach, bolo Cardano. Zrejme najmä kvôli prebiehajúcemu summitu, ktorý so sebou prináša množstvo pozitívnych správ.

Stav kryptomien
Stav kryptomien. Zdroj: Quantify Crypto
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre