Hodléri, držte sa! Toto je asi to prvé, čo mi napadá pri pohľade na aktuálne čísla. Trh kryptomien sa skutočne neprechádza zrovna ružovými sadmi. Z trojuholníka, o ktorom som písal tu, sme vystúpili smerom dolu, a nasledoval razantný pád. Bitcoin si momentálne môžeme kúpiť približne za 4 000 eur (v čase prípravy tohto článku). Nielen e-shopy tak momentálne ponúkajú predvianočné výpredaje, pridal sa aj celý kryptomarket.

Predvianočný výpredaj

To, čo sa aktuálne odohráva na kryptotrhu, je skutočný predvianočný výpredaj. Na túto možnosť som vás upozornil nielen v tomto článku, ale aj v niekoľkých predchádzajúcich, takže ste sa snáď stihli prepraviť. Predpoveď nášho tradera Reného, s ktorým som pre vás robil rozhovor, sa do bodky naplnila, aj keď sa musím priznať, že som tomu veľmi neveril.

Aj v tejto chvíli je na mieste pokoj, rozvaha a chladná hlava bez zbytočných emócií. Ak držíte kryptomeny na long-term, znamená to, že ste v nich uvideli potenciál, a veríte, že majú budúcnosť. V takomto prípade pre vás nemôže byť prekážkou odkladanie býčieho trhu. Mohlo by to byť naopak príležitosťou pre nákup.

Prikupujte s rozvahou a postupne

Ako vždy, aj teraz je pravdepodobne najlepšou radou prikupovať po častiach. Nerád to priznávam, ale stále môžeme ísť hlbšie, a v takom prípade by vás prenáhlený presun všetkého kapitálu do kryptomien mohol mrzieť. Na druhú stranu, mnohí z nás (vrátane mňa) dokupujú kryptomeny počas celého roka, a sme tak momentálne v mínuse. Kto by tak prišiel práve teraz, nakúpil si jednorazové peniaze, ktoré mu môžu dlhodobo chýbať, a pár rokov na ne nesiahol, ten by mohol byť na tom v porovnaní s nami lepšie.

Nám ostatným nezostáva nič iné, len zatnúť zuby a naďalej sa držať svojej stratégie. Nie sme tu predsa pre ľahké a rýchle zárobky a pre vidinu ATH za týždeň, ale ideme si pre dlhodobé zhodnotenie. Ako som už písal minule, aktuálny kurz nie je taký dôležitý, ako zachovanie decentralizácie a ďalších predností kryptomien.

Vývoj a technológie

Nemenej dôležitý je taktiež ich vývin do budúcna. Práve ten by nám totižto mal zaistiť nezadržateľný prienik kryptomien do nášho každodenného života. Kryptomeny a ich technológie síce asi nebudú riešiť úplne všetko, ako by sme si možno radi nahovorili, ale svoje miesto si určite nájdu.

Postupne by sme vám v HODLu chceli ponúknuť možné alternatívy ich uplatnenia v budúcnosti a rad ďalších informácií, ale i pravidelné články o poslednom vývoji na trhu Bitcoinu a altcoinov. Nie sme tu však pre to, aby sme riešili len kurz. Veríme, že naši čitatelia nedržia kryptomeny len pre budúce zhodnotenie, ale zaujímajú sa aj o to, čo môžu svetu reálne priniesť a ako ho zmenia.

Súvisí to

A ono to vlastne súvisí. Podľa toho, čo si sľubujete, do ktorej oblasti kryptomeny preniknú najviac, je možné si vybrať zodpovedajúce projekty a investovať práve do týchto coinov či tokenov. Verím, že časom musí prísť k tomu, že rad zbytočných a bezvýznamných projektov skončí. A práve preto sú altcoiny rizikovejšie a zároveň sľubujú vyššie potenciálne výnosy než Bitcoin.

Tí opatrnejší z nás tak zostanú v Bitcoine, maximálne si do dlhodobého portfólia skúsia pridať niečo z TOP 10. Investovať aj do ostatných kryptomien však má zmysel, ale bude lepšie sa dobre zoznámiť s ich projektami, a zamyslieť sa, či majú skutočne budúcnosť. Teda, či sa sústrediť na oblasť, kam kryptomeny naozaj úspešne preniknú.

Záver

Zachovajme si v tejto výpredajovej horúčke chladnú hlavu. Nakúpiť výhodne neznamená kúpiť celý obchod aj s predavačom, ale vybrať si z ponuky to najlepšie. Podeľte sa prosím aj s nami a s ostatnými čitateľmi do komentárov pod článkom, ktoré kryptomeny podľa vás dlhodobo prežijú a nájdu si svoje trvalé uplatnenie v reálnom svete a prečo. Ďakujeme ?

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Kytka.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
7 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
hodler

Ja najviac verím Litecoinu. Je to v podstate vylepšená verzia slávneho Bitcoinu. Okrem toho:
1. nízke poplatky
2. slušná rýchlosť
3. vysoká adaptovanosť a povedomie
4. blockchainova veľkosť iba 20GB (10% z BTC)
a momentálne aj veľmi priaznivá cena k nákupu.
Jediná vec, ktorá mi trochu vadí je, že 45% objemu vlastní iba 100 peňaženiek.

Peter Meter

to ja napríklad Litecoin nepovažujem za nič prevratné. Je to proste zbytočný klon BTC ktorý nič neprináša podobne ako BitcoinCash a ďalšie . Ak ma krypto slúžiť na platby v e-shope alebo užívateľské transakcie tak je v podstate jedno či je rýchlosť transakcie 2.5 alebo 10 minút. Ak však má nahradiť hotovostné transakcie alebo platobné karty tak to musia byť sekundy a tam sú ako BTC tak LTC nepoužiteľné. Našťastie aj na rýchle platby už máme krypto alternatívy.

Mathew

Tak prezrad svojich favoritov

hodler

Inak… Všimli ste si, že článok je písaný v mužskom rode aj keď autor je žena ?
:DDD

Samuel Slavkovský

žena to iba preložila

Andrej Nepoviem

“Predpoveď nášho tradera Reného, s ktorým som pre vás robil rozhovor, sa do bodky naplnila…”

Myslíte tohto Reného?

„René z Trading11 v rozhovore pre Kryptomagazín vyjadril domnienku, že tohtoročné minimum pre Bitcoin bude 4200 $.“

😀 😀 😀

Samuel Slavkovský

ano to je on 🙂