Hodl alebo hold - ide o preklep?
Hodl alebo hold - ide o preklep? Zdroj: shutterstock.com/Morrowind

V poslednej dobe ste sa na stránkach Kryptomagazínu mohli stretnúť so slovami hodl, hodlovať. Možno vám napadlo, či to nie je chyba alebo preklep. Hodl sa totiž nápadne podobá na slovo hold a aj význam, ktorý predstavuje je prakticky totožný.

Tip redakcie: [Seriál] Plánujeme nákup kryptomien k hodlovaniu (1. diel) Riziko

Ako to vlastne je

Ak dnes v kryptosvete používame slovo hodl, je to v poriadku. Termín hodl je trochu ironicky používaný na pomenovanie spôsobu držania kryptomeny, bez ohľadu na to, čo sa stane s jeho cenou. Podobne sa hold používa pri obchodovaní s ostatnými aktívami (komodity, akcie, meny) pri očakávaní zmeny cien.

Prečítajte si tiež: [Seriál] Plánujeme nákup kryptomien k hodlovaniu (2. diel) – Kapitál

Ako termín hodl vznikol

Prvýkrát sa objavil na diskusnom fóre Bitcoin v roku 2013 a prišiel od člena s menom GameKyuubi pod názvom “I AM HODLING”.  Takže to bol pôvodne predsa len preklep.

Z príspevku nakoniec vysvitlo, že bol opitý a chcel vyjadriť skutočnosť, že drží BTC napriek vážnemu pádu, ktorý práve nastal.

Odvtedy sa tento nesprávne napísaný pojem stal veľmi populárnym vo svete Bitcoinu a kryptomien. Kedykoľvek niekto hovorí, že hodluje alebo navrhuje hodl, znamená to, že verí, že mince, ktoré má v držaní budú jedného dňa ziskové.

Viac sa dozviete v článku [Seriál] Plánujeme nákup kryptomien k hodlovaniu (3. diel) – Portfólio

Hodl sa používa v dvoch prípadoch

– cena kryptomeny, na ktorú odkazuje, výrazne vzrástla. Je to niečo, ako povedať: “držte sa svojej investície, pretože v budúcnosti môže získať ešte väčšiu hodnotu.” Ale aj naopak, o veľa ziskov môžete prísť.

– cena kryptomeny, na ktorú odkazuje, výrazne klesla. A vtedy investori musia byť  presvedčení, aby pokračovali v držaní mince. Veria totiž, že ich základná investičná práca je správna a v konečnom dôsledku bude vykúpená obrovskými výnosmi. Avšak aj v tomto prípade existuje riziko, že o svoje investície prídu…

Môže vás tiež zaujímať – [Seriál] Plánujeme nákup kryptomien k hodlovaniu (4. diel) – Je vhodný čas pre vstup?

Na záver

Môžem povedať, že hodling sa zaradil medzi bežne používané termíny v kryptosvete. Svojim spôsobom je to stratégia, keď dlhodobo držíte svoju investíciu. Nie je na tom nič zlé. Treba však vedieť prečo ju držať. Ak ste si svoju stratégiu pripravili dôkladne, (pomôcť vám môžu aj články z Kryptomagazínu) máte veľkú šancu na úspech. Ale ak vstupujete do obchodu bez dôkladne pripraveného investičného plánu, ľahko sa môže stať, že hodling alebo ktorákoľvek iná stratégia jednoducho zlyhá.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj: https://hackernoon.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance