Bitcoin formuje rovnaký pohyb. Zdroj: shutterstock.com/Elena Schweitzer

Bitcoinové 4-ročné cykly sú stále platné a zdá sa, že ten súčasný opäť nebude porušený. Existuje medzi nimi jasná podobnosť, ktorú môžeme aplikovať aj pri formácii dna prebiehajúcej korekcie. Kedy by mohol Bitcoin vytvoriť dno?

Bitcoinové cykly z roku 2017 a 2021 zaznamenali nové minimá okolo hranice 1 roka od vrcholu. Analýza počíta s percentuálnym poklesom ceny BTC po historickom maxime každého cyklu. Na grafe nižšie môžeme vidieť súčasnú a predošlú korekciu. Podobnosť cyklov je prekvapivá, aj keď sa pozrieme na nižšie časové rámce.

Napriek tomu korekcia stále nemusela dosiahnuť svoj koniec. V najnižšom bode Bitcoin spadol o 77 % v porovnaní s historickým maximom, zatiaľ čo v predošlom cykle korekcia dosiahla 85 %. Tento priestor na finálnu kapituláciu ukazuje súčasný rozdiel medzi minimom v roku 2022 a predošlým cyklom.

Bitcoinové cykly
Bitcoinové cykly. Zdroj: CryptoQuant

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kedy bude Bitcoin rásť?

Tieto posledné dva prepady sa zhodujú nielen z hľadiska percentuálnej zmeny, ale aj z časového hľadiska. Ďalej môžeme predpokladať, že BTC po sformovaní absolútneho minima nebude okamžite rásť. Najprv je potrebné vytvoriť akumulačnú zónu, kde sa volatilita pohybuje na nižších úrovniach. Podobné fázy Bitcoin vytváral vždy v minulosti práve po ukončení korekcie, pričom formovanie trvalo minimálne pol roka.

Ďalší halving je predbežne stanovený na marec 2024, Bitcoin má teda stále priestor na vytvorenie rastúceho trendu pred týmto obdobím. Za tohto predpokladu by sa konečné dno mohlo vytvoriť v najbližšom polroku a následne by sa do konca roka 2023 ukončila aj fáza akumulácie, po ktorej by nasledoval nový bullrun. To by korešpondovalo v časovým faktorom pred halvingom v marci 2024.

Táto predpoveď priamo súvisí aj s globálnou ekonomikou, ktorá by mohla zažiť koncom roka 2023 uvoľnenie v podobe ukončenia reštriktívnej menovej politiky FED-u. Ak bude inflácia aj naďalej klesať, je možné, že o rok budú práve rizikové aktíva opäť zaujímavou voľbou pre mnohých malých a inštitucionálnych investorov.

Mohlo by ťa zaujímať: Peter Schiff: „Bitcoin už nikdy nedosiahne 69 000 a poviem vám prečo“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance