Peter Schiff: „Bitcoin už nikdy nedosiahne 69 000 a poviem vám prečo“

Kategorie: Novinky
Bitcoin sa už nevráti na ATH
Bitcoin sa už nevráti na ATH. Zdroj: Shutterstock.com/aijiro

Skúsení obchodník a investor Peter Schiff patrí k najhorlivejším odporcom kryptomien. Najnovšie uviedol, že Bitcoin sa už nikdy nevráti na svoje historické maximum. Aké má dôvody?

Bitcoin už nedosiahne predošlé maximum

Hlavný trhový stratég spoločnosti Euro Pacific Asset Management opäť skritizoval Bitcoin. Na základe nedávnych udalostí je Peter Schiff presvedčený, že sa vlajková kryptomena už nikdy nevráti na svoje predošlé historické maximum 69 000 dolárov z novembra 2021. Podľa jeho slov bol nárast na túto cenu jeden veľký podvod, ktorému nepomohla ani reklama či špekulatívne pákové obchodovanie. Mánia okolo kryptomien sa podľa Schiffa skončila.

Pred rokom dosiahol Bitcoin 69 000 dolárov. Jedným z hlavných dôvodov tohto veľkolepého rastu boli všetky tie pákové efekty, ktoré financovali bezprecedentnú kryptomenovú reklamu a špekulatívne nákupy. Bankrot FTX je dôkazom, že to bolo celé iba podvod. Už sa to nikdy nezopakuje. Bitcoinová mánia sa skončila,“ uviedol Schiff.

Prečítaj si tiež: Pozor! Po FTX má problém ďalšia kryptomenová burza Crypto.com. Hrozí scenár krachu?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Nie je to prvýkrát, čo sa tento americký maklér kriticky vyjadril na adresu BTC. Celkovo presadzuje názor, že BTC pomaličky umiera a smeruje k nule. Po tom, čo spoločnosť BlockFi pozastavila výbery, Schiff upozornil investorov, že by mali okamžite predať svoje BTC. Ak sa Bitcoin prepadne na hranicu 10 000 dolárov, potvrdí sa Schiffova predikcia z augusta 2022. Rovnako vníma aj druhú najsilnejšiu kryptomenovú sieť Ethereum so svojím tokenom ETH.