Trhová kapitalizácia kryptomien klesla
Trhová kapitalizácia kryptomien klesla. Zdroj: Shutterstock, klss

Trhová kapitalizácia kryptomien sa za 24 hodín prepadla o viac ako 100 miliárd USD. Najväčší vplyv na tom má, samozrejme, Bitcoin, ktorý dosiahol svoje týždenné minimum.

Trhová kapitalizácia s výraznou stratou

Počas včerajšieho dňa sme boli svedkami medvedieho útoku, ktorý za 24 hodín dokázal spôsobiť výrazný pokles naprieč celým trhom s kryptomenami. Bitcoin padol až na svoje týždenné minimum, ktoré sa nachádza na úrovni 62 000 USD.

Prečítaj si tiež: Predikcia modelu Stock to Flow sa stále drží koncoročnej ceny 135 000 USD – BTC musí narásť o 107%!

Tento pokles zrejme v súčasnom rozpoložení trhu musel prísť. Ale neočakával ho nikto. Najmä preto, že BTC pred pár dňami vystrelil na nové ATH, ktoré je aktuálne na úrovni 69 000 USD.

V čase písania tohto článku sa cena najväčšej kryptomeny dokázala zotaviť. Aktuálne sa BTC obchoduje za 63 697 USD.

BTC/BUSD
BTC/BUSD 1H TF. Zdroj: TradingView

Altcoiny neboli výnimkou

Ako to už býva zvykom, altcoiny sa zviezli s BTC. Takže prakticky všetky projekty prežili výraznejší pokles. Najväčší dump však prežil Litecoin, ktorý sa prepadol až o 10 % na hodnotu približne 245 USD.

Mohlo by ťa zaujímať: Švédsko: Škandinávski regulátori vyžadujú, aby Európska únia zakročila proti kryptoťažiarom!

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Samozrejme, pri podobných prepadoch sa stále nájdu projekty, ktoré ignorujú pohyb BTC a trhu. Počas včerajšieho dňa dokázali kryptomeny so strednou kapitalizáciou dosiahnuť výraznejšie zisky. Nie je žiadnym prekvapením, že sú to herné tokeny, ktoré prežívajú dlhodobý boom.

Výsledky altcoinov
Výsledky altcoinov. Zdroj: Quantify Crypto

Decentraland zaznamenal profit 21 %, IoTeX 20 %, The Sandbox 20 %. Medzi ďalšie kryptomeny, ktoré sa nezviezli na dumpe, sú CRO kryptomenovej burzy Crypto.com s 11 % profitom a taktiež kryptomena Helium s 10 % ziskom.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre