[Herné novinky] – Trump kritizuje hry, Odstránenie loot-boxu z Rocket League, Wasteland 3 a veľa ďalšieho

0

Vítam vás pri ďalšom vydaní seriálu Herné novinky. Minulý týždeň sa toho odohralo veľa, tak sa spoločne poďme pozrieť na to najzaujímavejšie. Trump kritizuje hry, Epic games odstraňuje loot-boxy z Rocket League, FIFA 20 Volta trailer, nová free to play hra Wasteland 3 mieri do early access.

Trump obviňuje hry za streľbu v USA

Americký prezident Donald Trump sa kriticky vyjadril na adresu herného priemyslu. Vraj môže za častú streľbu v USA.

„Naša spoločnosť musí zastaviť glorifikáciu násilia vrátane príšerných videohier, ktoré sú dnes normálne. Mladí ľudia sa môžu bez problému dostať do kultúry, ktorá oslavuje násilie. Toto musíme zastaviť alebo zásadne redukovať. Kultúrna zmena je ťažká, ale každý z nás si môže zvoliť možnosť postaviť kultúru, ktorá oslavuje hodnotu každého ľudského života.“

FIFA odhaľuje ďalšie novinky v nadchádzajúcom ročníku

EA pokračuje v predstavovaní noviniek, ktoré budú vo FIFA 20. Tento ročník bude naozaj nabitý. Nový mód sa predstavuje v traileri. Zároveň oznamujú novinky v trénerskom režime, kedy budete môcť trénovať ako žena a viac možností na rozhovory s hráčmi a novinármi.

Epic Games odstraňuje loot-boxy z Rocket League

Začiatkom mája Epic Games odkúpilo herné štúdio Psyonix. To je známe závodnou akčnou hrou z futbalového prostredia Rocket League. Bolo len otázkou času, kedy prídu zmeny zo strany Epica. A tie sú tu. Najneskôr od nového roka zmiznú z hry loot-boxy, keďže nespĺňajú pravidlá tejto platformy. To je pre hráčov dobrá správa.

Mohlo by vás zaujímať: Ovládnu Švédsko elektromobily? Prvá elektrická cesta je tu!

Nová free to play hra od Wargaming

Studio Wargaming preslávené predovšetkým vďaka populárnej free-to-play hre World of Tanks pripravuje ďalší projekt zadarmo.

Wargaming predstavilo akčnú multiplayerovú hru Caliber. Tešiť sa môžeme na zápasy 4 vs. 4 hneď na štyri triedy. Medika, ostreľovača, podporu alebo útočníka. Hra vzniká v partnerstve s 1C Company, ktoré má už za sebou nejaké tie akčné hry. Ak by ste mali záujem o vyskúšanie Beta verzie, prihlášku nájdete na oficiálnych stránkach.

Wasteland 3 oznamuje early access

Štúdio inXile vydalo tlačovú správu, v ktorej informuje, že už čoskoro spustí alpha verziu. Zahrajú si ju ľudia, ktorí prispeli k vývoju pri crowdfundingovej kampani na Figu. Prvá alpha verzia, v ktorej nebude multiplayer, ani možnosť odomknutia perkov a ďalšie, odštartuje 21. 8. 2019.

Po tejto prvej alpha verzii sa môžeme tešiť na spustenie predbežného prístupu. Zatiaľ však nie je jasné, kedy odštartuje. Podľa všetkého by sa tak mohlo stať asi za 2 mesiace. Finálna verzia sa potom plánuje na jar 2020.

Čo čítať ďalej?

[GAMING] Zahrajte sa na lovcov pokladov! Poznáte Crypto Treasures?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of