ulozto_platba_kryptomeny_titulka_kmag_800

Uloz.to snáď pozná už každý internetový maniak. Filmy, hudba alebo čokoľvek iné je uložené práve na takýchto serveroch. Kredit bolo kedysi možné dobiť len formou SMS, neskôr pribudol bankový prevod, platba kartou a len nedávno aj platba kryptomenami.

Vyskúšali sme to a funguje to krásne!

Samozrejme, platba kryptomenami je dnes adaptovaná veľmi pomaly a opatrne. V mnohých odvetviach stále ide o dosť neznámu alebo nechcenú možnosť platby. Spoločnosť Uloz.to cloud a.s. sídliaca v Prahe sa však nových výziev nebojí a išla do toho s plným nasadením. My sme si skúšobne kúpili kredit a trvalo to naozaj veľmi krátko a prebehlo to bez komplikácií.

Množstvo coinov na výber? Platili sme s NANO!

Spoločnosť Uloz.to cloud a.s. na svojej stránke udáva možnosť platby až v 50-tich rôznych druhoch krypta vrátane tokenov. Pri najnižšej platbe 99 Kč nám dovolilo zaplatiť dvanástimi druhmi, čo považujeme za veľmi dobré. Pri platbe Bitcoinom nechýbala ani platba prostredníctvom Lightning Network siete. Tým sa samozrejme platba zrýchli. My sme pre platbu zvolili NANO. A to hlavne z toho dôvodu, že transakcia vrátane confirmations potrebných k potvrdeniu trvá len pár sekúnd. NANO nemá transaction fees ani iné skryté poplatky a preto je pre takéto platby z nášho hľadiska najpraktickejšie.

Aké coiny sú v základe a ako sa postupuje?

Už pri najnižšej platbe máme na výber z týchto coinov:

Bitcoin (BTC), Bitcoin LN, Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Litecoin LN, Bitcoin Cash (BCH), Tron (TRX), Nano (NANO), Dai (DAI), StableUSD (USDS), Sirin Labs Token (SRN), Telcoin (TEL) a BitTorrent (BTT).

ulozto_prevedenie_transakcie

Postup je jednoduchý. Funguje to prostredníctvom kupónov na dobitie kreditu, ktorý si zakúpite a jeho kód zadáte pri dobití vo svojom účte uloz.to. Kupón vám automaticky pri voľbe kryptomeny prepočíta na všetky z týchto vyššie spomenutých a vy tak budete okamžite vedieť, koľko musíte poslať. Po zvolení vašej kryptomeny vám následne vygeneruje systém QR kód pre platbu. Po prijatí krypta na ich peňaženku vám príde kód na dobitie do mailu, ktorý ste zadali. Toť vsio 🙂 Kryptoadopcii zdar!

Čo čítať ďalej?

[TIP] Kde sa dá dovolenkovať za krypto? Travala je riešením!