Globálna kybernetická spoločnosť Kaspersky predpovedá veľký počet kyberútokov na kryptomeny!

Novinky Kaspersky Kryptomeny Kyberútoky
Kaspersky Kryptomeny Kyberútoky, zdroj: www.shutterstock.com/solarseven
BitmarketsBest Wallet mobil

Kaspersky je celosvetovo uznávaná spoločnosť zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou, ktorá vydala svoju najnovšiu správu „Kybernetické hrozby pre finančné organizácie v roku 2022”. Spoločnosť sa umiestňuje medzi globálnych lídrov v sektore kybernetickej a informačnej bezpečnosti.

Zaujímavým faktom je, že firme sa správne podarilo predpovedať 7 z 8 významných kybernetických hrozieb na rok 2021. Vedenie verí, že má dostatok prostriedkov na predvídanie kybernetických rizík aj budúci rok. Čo však zaujíma nás je to, že veľa predpovedí spadá práve na kryptomeny.

Mohlo by ťa zaujímať: Slová guvernéra Bank of England: Bitcoin je príliš volatilný a nestabilný na status oficiálneho platidla!

Kaspersky varuje

Podľa spoločnosti Kaspersky kryptomenové odvetvie neustále rastie a je to sektor, kam ľudia naďalej investujú svoje peniaze. Všetky transakcie prebiehajú ale online a používateľom ponúkajú celkom vysokú, avšak nie úplnú anonymitu. Toto sú však aspekty, ktorým kyberkriminalistické skupiny jednoducho neodolajú. Hovorí sa nielen o individuálnych skupinách, ale aj skupinách sponzorovaných štátom, ktoré sa už začali zameriavať na toto odvetvie. Predpovedá sa viac útokov z krajín ako sú Rusko, Čína, Severná Kórea a podobne.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Pozor aj na hardvérové peňaženky

Zatiaľ čo niektorí ľudia považujú za riskantné investovať do kryptomien, existujú potom aj tí, ktorí si uvedomujú, že ich peňaženka je primárnym bodom hrozby. Väčšina útočníkov môže ľahko prejsť lokálne uloženou peňaženkou, avšak „cloudová” peňaženka je tiež náchylná na útoky s rizikom straty finančných prostriedkov. Kaspersky sa domnieva, že kyberzločinci využijú výrobu a predaj falošných zariadení so „zadnými dverami”, na ktorých využijú špecifické metódy na ukradnutie finančných aktív vybraných obetí.

Vďaka online platobným systémom a fintech aplikáciám sa na mobilných zariadeniach ukladá veľa osobných informácií vrátane väčšiny kryptobúrz, ako napr. Coinbase, Kraken, Kucoin, Robinhood a pod. Mnoho kyberzločineckých skupín bude naďalej útočiť na osobné smartfóny pomocou stratégií, ako je „deep fake tech”, pokročilý malware a mnoho ďalších, aby ukradli údaje obetí z týchto aplikácií vrátane kryptomien.

Čítaj ďalej: Podvodníci sa v októbri obohatili o 9 miliónov dolárov – využili live streamy na YouTube

txbOkazio mobil