Gigant Blackrock: „Bitcoin je trvanlivé aktívum, cena sa bude pohybovať oveľa vyššie“
Gigant Blackrock: „Bitcoin je trvanlivé aktívum, cena sa bude pohybovať oveľa vyššie“ Zdroj: www.shutterstock.com/Rasica

Hlavný investičný riaditeľ spoločnosti Blackrock, ktorá je najväčším správcom aktív na svete, tvrdí, že Bitcoin a ostatné kryptografické aktíva sú trvanlivé aktíva a verí, že o dva až tri roky budú mať oveľa vyššiu hodnotu, ako kedykoľvek predtým.

Rick Rieder zo spoločnosti Blackrock nevidí dôvod na paniku

Súčasná nálada na kryptomenovom trhu ukazuje, že júnový prepad kryptomien čiastočne otriasol dôverou aj tých najväčších optimistov. Mnohí profesionáli, ktorí tieto trhy sledujú a obchodujú na nich, však zatiaľ neuvažujú o dlhodobejšom zániku digitálnych aktív napriek súčasnému výraznému poklesu cien.

Rick Rieder, vysokopostavený predstaviteľ firmy Blackrock, to vidí takto:

Momentálne vidíme, ako rýchlo sa uvoľňuje veľká časť pákového efektu, ktorý bol vytvorený okolo kryptomien. Stále si však myslím, že Bitcoin a poniektoré kryptomeny sú trvalé aktíva. Je to podnikanie na dlhú dobu. Určite to bol však pre mnohých divoký týždeň.

Cena BTC minulý týždeň klesla pod úroveň 18 000 USD. Celková hodnota trhu s kryptomenami sa vo štvrtok prepadla na 800 miliárd dolárov, čo je výrazný pokles z približne 3 biliónov dolárov koncom roka 2021.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin analýza – cena pokračuje bokom na hranici 20 000 $, nákup je stále rizikový

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.  

Pozitívna budúcnosť

Rieder ďalej poznamenal, že je ťažké predpovedať, kam sa budú ceny uberať ďalej. Upozorňuje však, že aktíva pod takýmto tlakom často prekonajú pokles, no časom sa z neho spamätajú.

„Môj odhad je, že najbližšie obdobie sa pravdepodobne dostaneme ešte o niečo nižšie. Čo sa budúcnosti týka, je ťažké predpovedať, aká bude ich hodnota. Podobne ako pri mnohých aktívach, keď sa po prepade pozriete na nich o dva až tri roky, sú vyššie ako boli predtým. To iste očakávam aj s Bitcoinom,“ povedal Rieder.

Rick Rieder patrí do skupiny kryptomenových optimistov. V novembri 2020 napríklad uviedol, že kryptomeny tu zostanú, pričom BTC by mohol nahradiť zlato.

Čítaj ďalej: Prezident Bukele reaguje na prepad Bitcoinu: „Kľúčom k úspechu je trpezlivosť“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance