Bitcoin smeruje na 23 000 $
Bitcoin smeruje na 23 000 $. Zdroj: Shutterstock.com/Alexandru Nika

Bitcoin pokračuje v krátkodobom trende, ktorý však naráža na rezistenciu. Objemy zatiaľ nie sú významné a skôr môžeme čakať sideway pohyb. To, či tento sideway pohyb môže byť reverzný, ukáže len čas. Dominancia hlavnej kryptomeny medzitým naďalej padá a aktuálne je už na 44,17 %.

RSI vyformovalo na krátkodobej perióde pozitívnu divergenciu, čo hovorí o obrate trendu, no len z krátkodobého hľadiska. Trhová cena je presne na point of control 20 700 $, čo predstavuje rezistenciu. Zatiaľ ale cena nereaguje a ďalším bullish targetom by mohla byť hladina 23 000 $.

Bitcoin analýza
Bitcoin analýza. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Prečo Bitcoin stále padá a čo čakať najbližšie obdobie?

Bitcoin v miernom raste

Zatiaľ to vyzerá iba na krátkodobý rast, ktorý navyše nie je podporovaný významnými objemami. Target 23 000 $ sa nachádza na 38,2 % retracemente z predošlého klesajúceho trendu a zároveň sa tam nachádza aj posledné krátkodobé lokálne maximum. Zaujímavou rezistenciou na prerazenie by však bola biela línia na grafe vyššie.

Tá totižto predstavuje klesajúcu rezistenciu z maxím korekcie. Zatiaľ si však nemyslím, že ju prekonáme už teraz. Navyše, vyššie dlhodobé maximum by nastalo až na 32 000 $, čo je taktiež zatiaľ vzdialená hodnota.

Bitcoin síce krátkodobo rastie, ale trend bude pravdepodobne iba krátkodobý. Target je na 23 000 $, pričom objemy chýbajú. Podstatné bude sledovať, kde vytvorí Bitcoin ďalšie minimum.

Mohlo by ťa zaujímať: Do čoho investovať počas vysokej inflácie? Porovnanie globálnych trhov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance