Riaditeľ Binance sa vysmieva kritikom
Riaditeľ Binance sa vysmieva kritikom. Zdroj: shutterstock.com/Iryna Budanova/ a Binance

Generálny riaditeľ Binance, Changpeng Zhao (CZ), sa podľa správy Coinedition vysmieval kritikom, keďže Silvergate Bank a Silicon Valley Bank (SVB) neboli schopné spracovať výbery zákazníkov. Binance potvrdzuje postavenie silného lídra vo svete kryptomien aj v časoch veľkej neistoty.

Vo svojom tweete sa CZ snažil vysvetliť svojim sledujúcim, že Binance zostáva silná aj napriek negatívnej propagande, ktorá chce burzu položiť na kolená. Kryptomenový trh je čoraz viac prepojený s tradičnými financiami a preto nie je prekvapením, že kryptomenová banka Silvergate spôsobila na trhu vysokú volatilitu, o ktorej sme vás informovali.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Dôvera držiteľov klesá

Každý účastník na trhu kryptomien by sa mal mať na pozore, pretože žiadna spoločnosť nezaručí úplnú bezpečnosť. Riziko preto nie je iba vo forme vysokej volatility ale aj likvidity kryptomenových spoločností. Burzy čelia problémom posledné tri roky bez ohľadu na nedávne udalosti.

Už dávnejšie sme vás informovali o extrémnych odlivoch na centralizovaných burzách, čo je jasným znakom nedôvery v inštitúcie. Ale ani krach burzy FTX nebol spúšťačom. Tento trend sa totiž začal práve v časoch, kedy vypukla pandémia v marci 2020 a dodnes trvá.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Binance si drží postavenie

Binance dodnes prežila všetky tieto udalosti a udržuje si prvenstvo medzi burzami s pomerne slušným odstupom. Expozícia spoločnosti Circle v banke SVB spôsobila prepad stablecoinu USDC na hodnotu 0,88 dolára, no Binance USD (BUSD) podľa údajov CoinMarketCap na túto udalosť reagoval iba minimálne.

V skutočnosti vyzerá Binance ako finančne zdravá a jej objemy obchodovania s rezervami sa zvyšujú. Na druhej strane, málo kto očakával, že FTX zo dňa na deň skončí. Preto nemôžete veriť žiadnej inštitúcii a najlepšie čo môžete urobiť, je diverzifikovať čo najviac a byť skutočnými majiteľmi svojich kryptomien, čo vám burzy nedokážu poskytnúť.

Mohlo by ťa zaujímať: Čierny týždeň kryptomien. Ďalšia burza v ohrození