ako zbohatnut investovanim do Kryptomeny

Ruský letecký dopravca S7 Airlines začal spolupracovať so štátnym plynárenským gigantom Gazprom Neft. Dôvodom tejto spolupráce je možnosť využitia smart kontraktov založených na blockchaine pre tankovanie lietadiel.

S7, ktorý v posledných dvoch rokoch vyvinul niekoľko blockchainových riešení, bude teraz využívať technológiu k zvýšeniu efektivity dodávky a platby za palivo. Taktiež by chcel túto technológiu využiť v procese doplňovania paliva na letiskách.

“Využitie blockchainu vo vzájomnom účtovníctve medzi leteckými spoločnosťami a dodávateľmi palív dáva nový impulz k rozvoju celého leteckého priemyslu”

uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Gazpromneft-Aero Vladimír Egorov.

Tip redakcie: [SPRÁVY] Pražská plynárenská bude prijímať platby v krypte

Smart kontrakty vedú

Podľa zúčastnených strán ide o prvé použitie blockchainovej technológie na ruskom trhu.

Inteligentné zmluvy (smart kontrakty) nahradia súčasný zložitejší proces zahrňujúci predplatenie, bankové záruky a “riziká s tým spojené”, vysvetľuje Gazprom. To v konečnom dôsledku povedie k skráteniu času spracovania a k úsporám na strane nákladov.

“Podľa zavedených postupov, akonáhle je plnenie paliva ukončené, dochádza k odsúhlaseniu a vysporiadaniu”

to sú slová, ktorých autorom je Pavel Voronin, riaditeľ S7 Group CIO.

Mohlo by vás zaujímať aj ďalšie novátorské využitie blockchainu: Aukcia obrazu Andyho Warhola prebehne na Ethereum blockchaine

Záver

Pre obe spoločnosti je toto riešenie obrovskou inováciou, ktorá zrýchli a sprehľadní platby. Naviac dôjde k úsporám času aj financií. Dúfajme, že podobných implementácií sa dočkáme aj v prípade kryptomien, ktoré sú k tomu priamo určené.

Preložené z originálu , ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Dariusz.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
cointelegraph.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance