Ruský letecký dopravca S7 Airlines začal spolupracovať so štátnym plynárenským gigantom Gazprom Neft. Dôvodom tejto spolupráce je možnosť využitia smart kontraktov založených na blockchaine pre tankovanie lietadiel.

S7, ktorý v posledných dvoch rokoch vyvinul niekoľko blockchainových riešení, bude teraz využívať technológiu k zvýšeniu efektivity dodávky a platby za palivo. Taktiež by chcel túto technológiu využiť v procese doplňovania paliva na letiskách.

“Využitie blockchainu vo vzájomnom účtovníctve medzi leteckými spoločnosťami a dodávateľmi palív dáva nový impulz k rozvoju celého leteckého priemyslu”

uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Gazpromneft-Aero Vladimír Egorov.

Tip redakcie: [SPRÁVY] Pražská plynárenská bude prijímať platby v krypte

Smart kontrakty vedú

Podľa zúčastnených strán ide o prvé použitie blockchainovej technológie na ruskom trhu.

Inteligentné zmluvy (smart kontrakty) nahradia súčasný zložitejší proces zahrňujúci predplatenie, bankové záruky a “riziká s tým spojené”, vysvetľuje Gazprom. To v konečnom dôsledku povedie k skráteniu času spracovania a k úsporám na strane nákladov.

“Podľa zavedených postupov, akonáhle je plnenie paliva ukončené, dochádza k odsúhlaseniu a vysporiadaniu”

to sú slová, ktorých autorom je Pavel Voronin, riaditeľ S7 Group CIO.

Mohlo by vás zaujímať aj ďalšie novátorské využitie blockchainu: Aukcia obrazu Andyho Warhola prebehne na Ethereum blockchaine

Záver

Pre obe spoločnosti je toto riešenie obrovskou inováciou, ktorá zrýchli a sprehľadní platby. Naviac dôjde k úsporám času aj financií. Dúfajme, že podobných implementácií sa dočkáme aj v prípade kryptomien, ktoré sú k tomu priamo určené.

Preložené z originálu , ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Dariusz.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
cointelegraph.com