Najčastejšie chyby tradera
Najčastejšie chyby tradera, zdroj: shutterstock.com/Autor: Casezy idea

V tomto článku sa budeme venovať téme: najčastejšie chyby tradera. Tento krát sa pozrieme na zmätok a chaos na účte. Zároveň si ukáže dôvody, prečo mať obchodný systém.

Najčastejšie chyby tradera – Aké to sú?

Je úplne normálne, že keď začiatočník začne obchodovať na burze, tak vlastne nevie o obchodovaní nič. A ak aj vie, na 99,9 % sú to len skreslené informácie, ktoré sa dočítal na webe. Jediný spôsob ako reálne zistiť čo skutočne to obchodovanie je, tak realizovať mesačne desiatky až stovky obchodov.

Inak sa nedá posúvať ďalej. A to ešte raz zdôrazňujem, bez praxe sa jednoducho nedá naučiť ziskovo obchodovať. Odstupom času začneme chápať isté súvislosti, že vlastne to obchodovanie na burze je stále o tom istom. A to nie len v rámci cenového vývoja, ale aj čo sa týka tvorby obchodných systémov. Avšak niekto sa v celom tradingu môže začať strácať a zbytočne prerábať na banálnych chybách.

Odporúčanie pre vás: Bitcoin – Čakáme na nové ATH, ktoré určite príde – Cesta k miliónu #4

Mať plán je úplný základ – Obchodný systém

Ako taký ďalší kľuč k úspechu považujem mať pripravený plán. Môžeme to nazvať aj obchodný systém. Ten počíta s hľadaním signálom a následným vstupom do obchodu. Môžeme na to používať niekoľko tisíc indikátorov, nastavení, fundamentov, alebo napríklad aj rôzne stratégie odvodené od matematických výpočtom na základe cenového vývoja z histórie.

Tých stratégií môže byť milión. Dokonca sám, keď som sa pred rokmi snažil budovať nové obchodné systémy, tak som narazil od iných traderov na také bizarné systémy, že nikdy by ma nenapadlo, že by to mohlo dlhodobo fungovať. Opak bol pravdou, keď som videl výpis z účtu.

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Poďme si vybrať obchodný systém

A teraz si z týchto milión rôznych stratégii poďme vybrať jednu. Jasne si definovať stoploss, target, momey management a risk reward ratio. Samozrejme je tých faktorov viac, ktoré treba doladiť tak, aby to fungovalo, avšak bez toho sa nikam nepohneme. Pokiaľ porušíme čo i len jedno z týchto pravidiel, tak automaticky sa jedná o porušenie obchodného systému a často následne aj okamžitú stratu.

Ako jednoduchý príklad môže byť napríklad nezadanie stoplossu a nechať trade bežať do veľkej straty. Pokiaľ ste teda aj mali niekoľko ziskových týždňov, tak jeden blbý obchod vám môže po nedodržaní obchodného systému spraviť veľké straty.

Prečítaj si aj: [Financie] Diverzifikácia portfólia – investícia do zlata sa dnes vyplatí

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.