nvidia geforce rtx 3070 mining hashrate

Dnes skončilo embargo na poskytovanie informácii o novej grafickej karte Geforce RTX 3070 od spoločnosti Nvidia a je to poriadna beštia. Toto GPU za 499 $ ponúka rovnaký herný výkon ako RTX 2080 Ti za 1200 $ a už teraz je jasné že bude najobľúbenejšou kartou pre minerov.

Vďaka skvelému pomeru cena/výkon ide pravdepodobne o najlákavejšiu kartu na trhu, i keď ešte stále čakáme na Big Navy karty od AMD. Tie v kľude môžu prekvapiť. Leaky ukazujú, že vo výkone prekonajú GPU od Nvidie. Nakoniec teda rozhodne cena. Nové grafické karty od AMD budú predstavené 28.10.2020. Tu nájdete všetko, čo o nich zatiaľ vieme:

(článok pokračuje pod odkazom)

Nové grafické karty od AMD sú výkonnejšie ako Nvidia, unikli prvé benchmarky

Mining výkon Nvidia 3070 – Ethereum hashrate

Je jasné, že v najbližších mesiacoch budú mineri súperiť s gamermi o všetky dostupné RTX 3070. Ich hashrate totiž prekonáva RT 2080 Ti. Už prvé testy ukazujú, že pôjde o najziskovejšie grafiky na trhu. Zatiaľ čo tisíc-eurová RTX 2080 Ti s algoritmom DaggerHashimoto spraví 55 MH/s, RTX 3070 ich zvládne 50-60. A pravdepodobne aj viac. Optimalizácie softwaru určite pridajú zopár hashov navyše.

Podľa stránky nicehash.com je hashrate takýto:

  • MSI GeForce RTX 3070 59.03 MH/S
  • ASUS GeForce RTX 3070 58.56 MH/s
  • GeForce RTX 3070 FE 49.97 MH/s

Profitabilita Nvidia RTX  3070 pri ťažbe Etherea

Ťažiť Ethereum je už teraz vďaka jeho vysokej cene extrémne profitabilné a vďaka tejto grafickej karte sa minerom počiatočná investícia vráti ešte rýchlejšie. Dobre optimalizovaný mining rig by mal byť ziskový behom jedného roka. Ak chcete vedieť aktuálne údaje o profitabilite, dobrý odhad vám dá kalkulačka spoločnosti NiceHash.

Gameri majú smolu, na RTX 3070 si tak skoro nezahrajú

Záujem o nové karty od Nvidie je naozaj obrovský a dostať jednu do rúk je malý zázrak. Mineri určite urobia všetko čo je v ich silách, aby vykúpil každú RTX 3070 na trhu, pretože GPU sú peniaze! Predpokladáme teda, že gameri budú mať obrovský problém dostať sa k týmto kartám.

Nepomáha ani fakt, že Nvidia absolútne nezvládla uvedenie nových kariet na trh. Takže ak si na jednu brúsite zuby, budete si musieť počkať minimálne do Vianoc.

Nvidia absolútne nezvládla uvedenie RTX 3080 na trh – Zatiaľ radšej nič nekupujte

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre