Tesla Model Y dostane masívny Upgrade! Tu je všetko, čo vieme

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Tesla neustále vylepšuje svoje autá. Narozdiel od ostatných výrobcov, ktorí predstavia novú verziu každé 2-3 roky sa elektromobily od Tesly menia prakticky neustále. Z času na čas však aj oni dostanú významnejší upgrade. Model 3 nedávno získal množstvo rôznych zmien. Vďaka novému tepelnému čerpadlu sa jeho dojazd zvýšil o 49 kilometrov, dočkali sme sa redizajnu stredovej konzoly, nových svetiel a ďalších vychytáviek.

Tieto vylepšenia prídu do Tesla Model Y

Predpokladáme, že všetky tieto zmeny čoskoro prejdú aj do Modelu Y. Tieto autá totiž zdieľajú väčšinu súčiastok, čo zjednodušuje ich výrobu. Pre Teslu je teda výhodné, ak medzi nimi bude čo najmenej rozdielov.

Nová stredová konzola

Aj majitelia Tesla Model Y sa teda s najväčšou pravdepodobnosťou dočkajú redizajnu interiéru. Nebude to nič prevratné, Tesla iba vymení škaredý lesklý plast za dok pre dva telefóny a pridá veľký úložný priestor so štyrmi USB type-c portmi s podporou rýchleho nabíjania.

Staré USB porty teda v nových Teslách nenájdete.

Revolučné batérie

Tesla robí revolúciu v technológii batérií! Degradáciu sa jej pri správnou používaní podarilo zraziť takmer na nulu. To úplne zmení spôsob, akým sa batérie používajú a majitelia Tesla elektromobilov sa môžu tešiť aj na nový zdroj príjmov. Viac sa dočítate v našom článku:

Nové Tesla batérie 3x prežijú samotné auto a ponúkajú množstvo revolučných využití

Pevný disk pre Sentry mode a USB-c port v priehradke

Automobilka nedávno predstavila Sentry mode. Ide o bezpečnostnú funkciu, ktorá po zaparkovaní vozidla monitoruje okolie a dáta nahráva na externý disk. Nový zákazníci si tento disk nemusia kupovať, Tesla ho prihodí ku autu. Vymyslela mu tiež bezpečnejšie miesto v priehradke na strane spolujazdca, kde nájdete piaty USB-c port.

Dvojité okná na zníženie hlučnosti interiéru

Dôležitým vylepšením, ktoré sa dokonca začalo montovať do nových Modelov Y sú dvojité okná. Elektromobily sú podstatne tichšie, než autá so spaľovacím motorom a trenie vzduchu počas rýchlej jazdy je tak veľký problém. Dvojité okná výrazne pomáhajú.

EMEA predné svetlomety

Veľké vylepšenie dostanú aj predné svetlomety. Nové adaptívne svietenie v noci ušetrí neustále zapínanie a vypínanie diaľkových svetiel. EMEA svetlomety rovnomerne osvetľujú vozovku bez toho, aby oslepovali oproti idúce autá.

Leaky

Toto všetko sú vylepšenia, ktoré takmer určite dostane aj Tesla Model Y. Softwarový inžinier a „tesla hacker“ známy na Twitteri ako @greentheonly sa hrabe v softwari a hľadá kód ktorý naznačuje, čo Ďalšie ešte tieto autá čaká. Toto sú jeho nepotvrdené leaky

Nový nastaviteľný podvozok so vzduchovým pružením

Vzhľadom na cenu má Model Y iba nedostačujúci pružinový podvozok. I keď, recenzie hlásia, že ide o jeden z najlepších pružinových podvozkov na svete. Predsa len, vzduchové pruženie je v autách s touto cenovkou štandard.

Tesla to však nemá jednoduché, keďže do áut montuje drahé batérie. V tomto ohľade má oproti ostatným výrobcom nevýhodu a tú musí niekde kompenzovať.

Nové kolesá a disky

Green tiež nedávno objavil nové kolesá. V súčasnosti si môžete vybrať z troch dizajnov, v budúcnosti ich podľa všetkého bude viac.

HEPA filter pre ochranu proti útoku biologickými zbraňami

Tesla montuje HEPA filtre do drahších Modelov S a X už nejaký ten piatok. Vzhľadom na pandémiu koronavirusu očividne vedeli, prečo to robia. V budúcnosti by HEPA mala prísť aj do Modelu Y. Problém je v tom, že tento filter je tak veľký, že by zabral takmer celý predný kufor (frunk).

HEPA filter čistí vzduch v aute od mikróbov, vírusov, prachu a ďalších nečistôt. Podľa Elona Muska poskytuje ochranu aj proti útoku biologickými zbraňami.

7-miestna verzia

tesla-model-y-7-seat-1280x720
Usporiadanie sedadiel v 7-miestnej verzii Tesla Model Y

Tesla Model Y bola od začiatku navrhnutá tak, aby sa do nej vošlo sedem sedadiel. Aj vďaka tomu má tak masívny kufor. 7-miestnu verziu však zatiaľ neponúka. V budúcnosti by sa to však malo zmeniť. Dva zadné sedadlá navyše bude možné sklápať, takže auto nepríde o svoj masívny úložný priestor.

Muskova automobilka neustále zlepšuje svoje elektromobily a má obrovské ciele. V roku 2020 chce zákazníkom doručil pol milióna áut! Podľa Elonových slov je tento cieľ stále reálny a Tesla má za sebou najlepší kvartál v histórii.

Tesla prekonala všetky očakávania. Najlepší kvartál histórie! Hovorí Elon Musk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre