Coinbase_poslala_omylom_email
Coinbase_poslala_omylom_email. Zdroj: Shutterstock.com/fizkes

Zákazníci poprednej americkej kryptoburzy Coinbase strávili víkend v panike. Burza omylom odoslala e-maily používateľom s uvedením, že ich nastavenie dvojfaktorovej autentifikácie (2FA) bolo zmenené.

Dňa 27. augusta Coinbase omylom odoslal e-mail 125 000 svojim zákazníkom. Spoločnosť sa 29. augusta na Twitteri ospravedlnila a uviedla: „Zameriavame sa na budovanie dôvery a bezpečia v kryptokomunite, aby bol otvorený finančný systém, ktorý všetci chceme. Uvedomujeme si, že takéto problémy môžu tejto dôvere uškodiť.“

Napriek ospravedlneniu burzy mnoho jej používateľov konalo. Obávali sa, že sa na ich účty zamerali hackeri. Reagovali zmenou nastavení zabezpečenia a likvidácie ich krypto holdingov. Pripomienky k sociálnym médiám burzy tiež naznačujú, že mnoho zákazníkov nemalo prístup k aplikácii Coinbase niekoľko dní po incidente.

StormGain

Mohlo by ťa zaujímať – Môže krypto nahradiť dolár do 10 rokov? Bankári si myslia, že áno

Coinbase vracia peniaze

Firma tiež oznámila, že používateľom vracia peniaze v BTC v hodnote 100 dolárov. Mnoho ľudí však tvrdilo, že nedostali sľúbený kredit 100 dolárov napriek tomu, že dostali správu 2FA na Coinbase aj CoinbasePro. Mnohí sa zaviazali, že vzhľadom na incident presunú svoje podnikanie na inú burzu.

K incidentu došlo len niekoľko dní potom, čo bolo oznámené, že tisíce nespokojných zákazníkov tvrdili, že ich účty boli napadnuté a vyprázdnené. Podľa CNBC tisíce používateľov tvrdia, že podpora burzy nereagovala na žiadosti o pomoc súvisiace s údajným incidentom. Začiatkom tohto mesiaca burza oznámila novú telefónnu linku podpory pre zákazníkov, ktorí sa domnievajú, že ich účet bol napadnutý.

Prečítaj si taktiež – Coinbase ohlasuje nákup kryptomien v hodnote 500 miliónov USD!

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.