Tento stablecoin rozdrví konkurenciu, mám z neho veľké obavy – Varuje známy moderátor CoinBureau

Novinky Stablecoin, ktorý zničí konkurenciu
Stablecoin, ktorý zničí konkurenciu. Zdroj: shutterstock.com/David Sandron a YouTube.com/CoinBureau
BITmarkets BITmarkets

Kryptomeny utrpeli v roku 2022 nezmazateľné škody, ktoré zasiahli aj stablecoiny, čiže kryptomeny, ktorých hodnota je viazaná na americký dolár. A práve jeden z týchto projektov má v najbližšom období prevziať žezlo dlhoročného lídra medzi stablecoinami, ktorým je USDT. Tento scenár predpovedá moderátor populárneho kanálu CoinBureau. Jeho analýzu zverejnil portál Daily Hodl.

Stablecoin, ktorý prekoná všetko

Guy vo svojej pravidelnej relácii uviedol, že stablecoin USDC od spoločnosti Circle čoskoro zbúra konkurenciu a stane sa najväčším stablecoinom na trhu s kryptomenami z pohľadu trhovej kapitalizácie.

Podľa portálu CoinMarketCap je USDC aktuálne druhým najväčším stablecoinom na trhu s kapitalizáciou viac ako 4 miliardy dolárov.

Rast ponuky USDC za posledné roky je ďalším dôkazom, že stratégia spoločnosti Circle naozaj funguje. Je nevyhnutné, aby sa tento stablecoin dostal na čelo rebríčka stablecoinov a môže sa to udiať už tento rok. Chcem dodať, že z tejto situácie nie som úplne nadšený,” zdôraznil Guy.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Dôvodom, ktorého sa Guy obáva, je centralizácia eminenta USDC – spoločnosti Circle. Tá podľa neho preukazuje znaky tradičných finančných inštitúcii, ktoré chcú monopolizovať trh.

Je tu mnoho problémov v spojitosti so spoločnosťou Circle, z čoho som naozaj skeptický. Stojí za ňou gigant Goldman Sachs, jej partnerom je BlackRock a má za sebou niekoľko lobistických iniciatív vo Washingtone a Bruseli. Tieto faktory ma znepokojujú,” dodal Guy.

Moderátor známeho kanálu CoinBureau pred nedávnom okomentoval aj súčasný stav na trhu s kryptomenami. Aj keď je veľkým fanúšikom kryptomien, v najbližšom období očakáva pokles. Podľa jeho slov sa veľká časť analytikov mýli. Niektoré kryptomeny dokonca môžu padnúť na svoje nové minimá.

Je toho naozaj veľa, na čo si treba dávať pozor. Ak FED skutočne prejde ku kvantitatívnemu uvoľňovaniu, bude to znakom, že sa niečo naozaj pokazilo. Stále sme nevideli ten najhorší dôsledok krízy,” tvrdí Guy.

Všetko bude závisieť od FED-u. Investori očakávajú, že sa trh s pokračujúcim uvoľňovaním posunie smerom nahor. Podľa Guya to však môže byť presne naopak.

Viac si môžete prečítať tu: Všetci čo predpovedajú rast sa mýlia. Kryptomeny padnú na nové minimá – Coin Bureau

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI