„Ethereum sa po prechode na nový konsenzus stane globálnym inštitucionálnym aktívom“ tvrdí agentúra Bloomberg

Kategorie: Novinky
Ethereum má obrovský potenciál
Ethereum má obrovský potenciál. Zdroj: Shutterstock.com/Jin Odin

Podľa agentúry Bloomberg má druhá najväčšia kryptomena Ethereum potenciál stať sa veľkým globálnym aktívom, ktoré pritiahne pozornosť veľkých inštitúcií. Mohlo by sa to stať už tento rok po tom, ako prejde sieť novou aktualizáciou.

Ethereum s obrovským potenciálom

V najnovšej správe agentúry Bloomberg sa píše, že po dlho očakávanom prechode Etherea na nový konsenzus, narastie veľký záujem o kryptomenu. Ethereu analytici agentúry predpovedajú budúcnosť globálneho inštitucionálneho aktíva.

September prinesie už dlho očakávanú aktualizáciu ETH s názvom „The Merge“. Práve toto má byť najväčším spúšťačom cenového rastu. Po prechode na „Proof-of-Stake“ sa veľa dôležitých faktorov v tejto sieti zmení k lepšiemu.

Prečítaj si tiež: Tieto akcie s vysokým profitom z dividend odporúča Warren Buffett

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin môže byť porazený

Správa obsahuje aj ďalšie zaujímavé údaje, v ktorých Ethereum výrazne prekonáva Bitcoin. Ide hlavne o globálne prijatie, počet aktívnych užívateľov či nenulové adresy.

Analýza skutočne poukazuje na to, že adresy s nenulovým zostatkom sú v sieti Etherea na historicky najvyššej úrovni a sú takmer dvojnásobne vyššie ako v sieti Bitcoinu,“ uvádza sa v správe.

Údaje o sieti Etherea

Údaje o sieti Etherea. Zdroj: Bloomberg Intelligence report

Bitcoin zaostáva aj v počte aktívnych adries. V sieti Etherea je ich počet o 113 % vyšší ako pred tromi rokmi. V prípade Bitcoinu evidujeme pokles o 30 %. Podľa platformy Kaiko bol počas predošlého mesiaca trhový podiel Etherea z hľadiska objemov obchodov na úrovni 50 % parity s BTC. To je tiež veľmi dôležitý faktor. September tak bude kľúčovým mesiacom.

Čítaj ďalej: Kryptomenová banka Warrena Buffetta hlási veľký úspech, dosiahla 1 milión používateľov za menej ako mesiac