Nepredávajte v panike
Nepredávajte v panike. Zdroj: Shutterstock.com/Ground Picture

Cyklická volatilita kryptomien nie je ničím novým a nepredstavuje dôvod na paniku. Pri pohľade na nedávnu cenovú históriu mnohí uvažujú nad tým, či kryptomeny zažijú ešte niekedy bullrun. Mnohí si myslia, že kryptomeny sú mŕtve a vystupujú z trhu. Toto rozhodnutie by sa ale mohlo stať osudovým.

Kryptomeny sú stále menej likvidnou investíciou v porovnaní s tradičným akciovým trhom. Okrem toho kapitalizácia kryptomien predstavuje iba kvapku v mori. To znamená, že sú stále náchylné na volatilitu, keďže väčšinu mincí ovláda iba malé percento peňaženiek. Trh nie je dostatočne regulovaný a na rozdiel od akciového trhu, akákoľvek komunikácia s verejnosťou nie je v súlade s predpismi týkajúcimi sa zverejňovania. To znamená, že na kryptomenovom trhu nemusíte zverejňovať svoje držby a častokrát môže byť strach umelo vytvorený s cieľom znížiť cenu. Typickým príkladom je Elon Musk so svojimi tweetmi.

Z toho vyplýva, že na kryptomenovom trhu nemôžete veriť všetkému, čo počujete. Je potrebné robiť informované rozhodnutia a vyhnúť sa nepodloženému humbuku. Neinvestujte do kryptomeny podľa toho, čo vám odporučia iní, alebo podľa toho, že si myslíte, či trh klesá, alebo vrcholí. Investujte podľa white paperu a výskumu. Rovnako by ste investovali aj do Coca Coly, pretože veríte v ich obchodné základy.

Mnohí investori predávajú kryptomeny na dne
Mnohí investori predávajú kryptomeny na dne. Zdroj: Shutterstock.com/Quality Stock Arts

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Táto kryptomena zažije v ďalšom cykle veľký rast, upozorňuje milionár

Nekupujte kryptomeny na základe emócií

Ďalším krokom je zbytočne neriskovať. Investujte iba toľko, koľko ste ochotní stratiť a vyhnite sa obchodovaniu s pákou. Pomôže vám to eliminovať emócie v obchodovaní a oveľa jednoduchšie prekonáte akýkoľvek trh. Ak ste v strese pre objem peňazí, ktoré ste do trhu vložili, je dosť pravdepodobné, že urobíte zlé rozhodnutia a predáte na dne.

Dôležitú úlohu zohrávajú aj platformy a influenceri, ktorí formujú prostredie kryptomien. Práve od nich čerpajú informácie mnohí začiatočníci. Informovanosť v tomto sektore ale nie je regulovaná, ako sme už spomenuli, čo znamená, že jediné, na čo sa spoliehate, je dôvera. Platí, že tvorcovia kryptomenového trhu by nemali poskytovať konkrétne usmernenie pre celkový trh.

Veľa začiatočníkov sa chytí krátkodobej volatility a príliš riskuje, pretože veria všetkému, čo vidia na internete. Je možné, že kryptomeny sa blížia ku koncu korekcie, rovnako ako sa to stalo už niekoľkokrát v histórii. Investori by sa ale namiesto špekulácií mali zamerať na to, prečo by sa jednotlivé blockchainy mohli stať cennejšími na základe ich výhod, technológie a podobne. Prebiehajúca korekcia poskytuje čas na usporiadanie si myšlienok a štúdium projektov.

Mohlo by ťa zaujímať:  Scenár, o ktorom nikto nechce počuť! – Bitcoin sa pripravuje na najhoršie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance