Bitcoin spadol o 10 %
Bitcoin spadol o 10 %. Zdroj: Shutterstock.com/WindAwake

Bitcoin sa aktuálne nachádza v dlhodobej korekcii, ktorá sa navyše prehĺbila aj za posledných 24 hodín, keď spotová cena stratila takmer 10 % hodnoty. Presne 2 mesiace trval rastúci trend kryptomien, no zdá sa, že skončil a bearish vlajka bude nakoniec prekonaná.

Trhová cena sa aktuálne v čase písania článku zastavila na supporte bearish vlajky a môžeme očakávať krátkodobú stagnáciu ceny na tejto zóne. Pravdepodobne však cena bude pokračovať v korekcii a dôležité bude sledovať, kde sa vytvorí ďalšie lokálne minimum. To posledné z dlhodobého hľadiska je na 17 600 dolároch.

Bitcoin spadol o 10 % za deň
Bitcoin spadol o 10 % za deň. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Podľa tejto metriky Bitcoin smeruje do finálnej fázy korekcie

Bitcoin smeruje na nové minimum

Z krátkodobého hľadiska sledujeme ešte supportnú oblasť okolo point of control 20 900 dolárov, ale cena s vysokou pravdepodobnosťou túto zónu neudrží. Objemová štruktúra zaznamenala taktiež obrat trendu, a to aj napriek tomu, že cena je stále vo vlajke. Za dlhodobú supportnú a zároveň nákupnú oblasť môžeme považovať 12 000 dolárov.

On-chain metriky naznačujú finálnu fázu korekcie Bitcoinu, čo sa napokon prejavilo aj na prepade ceny, ktorá aktuálne formuje konečnú fázu kapitulácie, po ktorej by malo nastať obdobie dlhodobej akumulácie a až následne po pár mesiacoch by sme mohli očakávať nový rastúci trend.

Mohlo by ťa zaujímať: „Bitcoin je vzácnejší ako zlato a poviem vám prečo“ tvrdí veterán s 30-ročnými skúsenosťami v obchodovaní

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance