Ethereum stojí na kľúčovej rezistencii
Ethereum stojí na kľúčovej rezistencii. Zdroj: Shutterstock.com/GrAl

Aktuálne sa Ethereum nachádza v hlbokej korekcii z dlhodobého hľadiska. Napriek tomu ide o najvýkonnejšiu highcapovú mincu za posledné obdobie. K tomuto trendu do značnej mieri prispel aj blížiaci sa upgrade siete na Proof of stake. Trhová cena však aktuálne stojí pred kľúčovou rezistenciou.

Na grafe nižšie vidíme, že od dosiahnutia ATH trhová cena pokračovala v bullish vlajke smerom nadol. Aktuálne sa táto cena dostala opäť na hladinu rezistencie tejto vlajky, čo predstavuje kľúčovú zónu, kde sa bude rozhodovať o ďalšom dlhodobom smerovaní ceny buď v korekcii, alebo rastúcom trende.

Ethereum trhová cena
Ethereum: trhová cena. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: 3 kryptomeny, na ktoré bude mať aktualizácia Etherea pozitívny vplyv

Ethereum na kľúčovej rezistencii

Zdá sa, že prvý kontakt s touto oblasťou rezistencie je negatívny a cena zatiaľ neindikuje prerazenie. V prípade vytvorenia korekčného legu tak budeme predovšetkým sledovať polohu ďalšieho lokálneho minima, ktoré by sa malo vytvoriť vyššie ako to posledné pod 900 dolármi.

Supportné oblasti v tomto scenári sledujeme na zóne 1 700 a 1 400 dolárov. Negatívom je aj ustupujúci indikátor objemov počas rastúceho trendu spotovej ceny. Zdá sa, že nakupujúci strácajú silu a Ethereum si bude musieť na zmenu makro trendu počkať.

Mohlo by ťa zaujímať: Prečo bude 15. september 2022 historickým dňom pre kryptomeny?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance