Tieto 2 kryptomeny výrazne poklesli
Tieto 2 kryptomeny výrazne poklesli. Zdroj: shutterstock.com/Chinnapong/Artit Wongpradu/elnino80

Meme kryptomeny Shiba Inu a Dogecoin zaznamenali počas včerajšieho výpredaja na kryptomenovom trhu masívny pokles. Dogecoin sa dokonca takmer prepadol na tohtoročné minimum a zmazal celý januárový rast. S informáciou prišiel portál news.bitcoin.

Ku poklesu kryptomeny Shiba Inu pomohol predaj mincí z fondu Voyager, ktorý sa dostal do problémov ešte minulý rok počas leta. S predajom začali už 14. februára a celkovo sa zbavili aktív v hodnote 100 miliónov dolárov. V rovnakom čase začal padať aj celý trh. K poklesu pomohlo aj včerajšie oznámenie kryptobanky Silvergate o odložení účtovnej uzávierky a špekulácie o konci celej firmy.

Pridaj sa do najrýchlejšie rastúcej Discord komunity kryptonadšencov a investorov na Slovensku. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a LinkedIne

Dogecoin sa prepadol takmer na tohtoročné minimum

Najznámejší meme coin, podobne ako ostatné altcoiny, zažil veľmi dobrý štart tohto roka. V januári cena vyletela z 0,066 dolára na 0,1 dolára, čo je viac ako 40 % rast. Február a zatiaľ aj marec boli pre túto kryptomenu veľmi zlé, keďže sa cena vrátila späť na pôvodné hodnoty. Aktuálne sa obchoduje na burze Binance za cenu 0,076 USD.

Dogecoin stráca na hodnote
Dogecoin stráca na hodnote. Zdroj: tradingview.com

Pohyb môže byť aj v dôsledku začiatku korekcie na celom trhu. Väčšina kryptomien rástla od polovičky novembra, kedy skrachovala burza FTX a bitcoin sa prepadol na 16 000 dolárov. Po viac ako 12 mesiacoch tak bitcoin spadol z maxima 67 000 dolárov na práve spomenuté dno. Trh sa úspešne zotavil z negatívnych fundamentov a potrebuje korekčný pohyb, ako sme informovali v našej analýze. Preto nie je žiadne prekvapenie, že padá aj dogecoin.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Shiba Inu taktiež stráca na hodnote

Ešte väčší výpredaj má za sebou altcoin Shiba Inu, ktorý nárazovo počas včerajšieho výpredaja stratil 10 % svojej hodnoty. Ku poklesu kryptomeny pomohol hlavne predaj mincí zo skrachovaného fondu Voyager. Celkovo predali takmer 30 miliónov dolárov v mincí Shiba Inu od polovičky februára.

Vývoj ceny kryptomeny Shiba Inu
Vývoj ceny kryptomeny Shiba Inu. Zdroj: tradingview.com

Druhý dôvod poklesu môže byť korekcia. V januári cena narástla o takmer 100 %, čím sa spomedzi highcap mincí radí ku najlepším za tento rok. Korekcia preto je a naďalej môže byť aj najvýraznejšia, pretože obchodníci začali vyberať zisky.

Prečítaj si aj: Bitcoin prudko klesol – strach na trhu pokračuje