Ethereum dosiahlo historické maximum! Ale nie to, ktoré by sme chceli

0

Zdá sa, že Ethereum v roku 2020 konečne prekročilo svoj tieň a jeho cena začína stabilne rásť. A to nie len voči doláru, ale aj Bitcoinu. Tento nový UPtrend je spôsobený dvoma hlavnými faktormi. Konečne finišuje vývoj Ethereum 2.0 siete a DeFi ekosystém zažíva najväčší boom v histórii. Ethereum vďaka tomu dosahuje nové historické maximá na mnohých frontoch. Bohužiaľ, nie všetky nás tešia. Posielať túto kryptomenu totiž nikdy nebolo drahšie!

Táto kryptomena od apríla spravila 600% – Oplatí sa ju ešte nakupovať?

Poplatky sa transakcie v Ethereum sieti nikdy neboli vyššie

Cena za ETH transakcie sa vyšplhala na historické maximum. Horšie to nebolo ani počas hypu v roku 2017. Ak chcete poslať nejaké coiny cez ETH blockchain, zaplatíte si v priemere 5,6 $. Medián dosahuje takmer 3 $.

Ethereum average transaction fee
Ethereum average transaction fee

Cena za transakcie rastie už dobré tri mesiace. Stabilný nárast zaznamenávame od mája tohto roka. Môže za to stále častejšie využívanie decentralizovaných aplikácií, ale aj väčší celkový záujem o túto kryptomenu, ktorá rastie spolu s jej cenou.

Bitcoin za 30 000 dolárov? – Kraken v štúdii predpovedá rallye o 200%

Cena Etherea má k historickému maximu ďaleko

Hodnota etheru sa momentálne pohybuje na dvojročnom maxime. Narozdiel od Bitcoinu prekonala high z minulého roka a už viac než týždeň konsoliduje na cene 400 $. Ide o silnú rezistenciu, s ktorou malo Ethereum problém aj v minulosti.

Tohtoročný rast pozorujeme vďaka zvyšujúcej sa dôvere investorov v túto kryptomenu. Ethereum Foundation sa po šiestich rokoch konečne chystá splniť sľub, ktorý dala na samom začiatku a presunie platformu na nový, rýchlejší, efektívnejší a ekologickejší Proof of Stake blockchain. 4.8. bola úspešne spustená testovacia verzia tejto siete a zatiaľ všetko beží bez problémov. Ak sa neobjavia žiadne ďalšie komplikácie, spustenie Ethereum 2.0 príde už v tomto roku.

To umožní škálovanie siete a masové nasadenie DeFi aplikácií, ktoré sa už teraz začínajú využívať v reálnom svete. Práve decentralizované stablecoiny, pôžičky či burzy môžu za rekordne vysoké transakčné poplatky. Pri súčasnom stave siete však ich širšie nasadenie očividne nie je možné.

1D ETH/USD - Coinbase Pro
1D ETH/USD – Coinbase Pro

TOP5 kryptomien, ktoré by ste mali sledovať tento týždeň

Cena Etherea v blízkej budúcnosti

Hodnota etheru za posledný mesiac vyletela na rekordné úrovne a na mieste je pullback. Mnoho analytikov označuje ako kľúčový support na hladine 365 $. Cena však môže ísť oveľa nižšie a otestovať 325, či dokonca okrúhlych 300 $.

Ak teda máte chuť nakupovať Ethereum, odporúčame vyzbrojiť sa trpezlivosťou.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre