Ethereum bude trvale rásť
Ethereum bude trvale rásť. Zdroj: Shutterstock.com/Net Vector

Populárny analytik agentúry Bloomber uviedol, že sa Ethereum po prechode na nový konsenzus vydá cestou trvalého rastu. Prečo si to myslí?

Ethereum bude rásť

Stále nie je jasné, či bol historický prechod Etherea na konsenzus Proof-of-stake dobrým nápadom. Čoraz viac sa ozývajú obavy z radov komunity, a to najmä z dôvodu centralizácie. Z dlhodobého hľadiska však bude možné vidieť jasnejšie výsledky v prípade deflácie a príchodu inštitucionálnych investorov.

Komoditný stratég agentúry Bloomberg Mike McGlone 26. októbra na svojom twitteri uviedol, že očakáva dlhodobý a stabilný rast ETH. Za hlavný dôvod považuje pozíciu tohto projektu v prípade digitalizácie bankovníctva a peňazí.

Úspešný prechod Etherea na Proof-of-stake uprostred globálnej ekonomickej krízy a jeho dominantné postavenie v epicentre digitalizácie financií a peňazí môže byť základom pre trvalé zhodnotenie ceny,“ uviedol McGlone.

Prečítaj si tiež: Nastal na grafe Bitcoinu bod zlomu? Začal už rast v rámci bear marketu?

Podľa populárneho stratéga je prepad ceny ETH šancou pre veľkú časť investorov, ktorí môžu v budúcnosti zbohatnúť.

Ethereum je aktuálne v obrovskej zľave. Cena klesla o približne 70 % a zároveň je približne 4x nad priemerom z roku 2020,“ dodal stratég.

Sieť sa teší veľkému záujmu, čoho dôkazom je aj prílev kapitálu vo výške viac ako 20 miliárd dolárov. Pozoruhodným faktom je aj celková ponuka v obehu, ktorá sa od spustenia The Merge neustále znižuje. Ethereum sa tak pomaly stáva deflačným aktívom. Obavy sú v tomto prípade neopodstatnené.

Ak sa potvrdí podobnosť rastu z rokov 2016 – 2017, v prípade Etherea nás čaká jeden z najväčších rastúcich trendov v histórii.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance